Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El tudom végezni a programterv...

El tudom végezni a programtervező informatikust, ha nagyon nem érdekel a matek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 26. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Önfegyelem kérdése. Akármit el tudsz végezni, ha akarod és beleteszed a szükséges munkát. Hogy nem szerelem, az egy dolog. Attól még létezik szorgalom a világon. Valami fura tévedésben keringenek a fiatalok mostanában, egyre gyakrabban hallom ezt, hogy "ha nem érdekel, akkor csináljam-e..." Nyilván igen, ha az egy értelmes döntés. Az ember szeretne végül olyan munkát, amit szeretni tud, de az élet nem 100%-ban élvezetes és szuper, néha bizony küzdeni is kell azért, hogy a végeredmény jó legyen.
2020. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy OKJ-s képzést végzek idén és valamit tudok, magamtól is tanultam sokat, csak úgy érzem, hogy még tanulhatnék. Azért gondolkodok még rajta.

Azért is mert már jártam rá, nem sikerült többször az első félév. De amikor majdnem sikerült a kalkuluson átmenni, akkor is csak azon gondolkodtam, hogy "Minek tanulom ezt a hülyeséget? Hol fogom ezt hasznosítani, hogy kiszámolom x+2/x-2 határértéket? Egy ponton már rosszul voltam tőle, mikor mondta a tanár, hogy "Vegyünk egy függvényt" De tényleg. görcsbe rándult a gyomrom.

2020. márc. 26. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem érdekel vagy nem érted? Ha simán undorodsz tőle, elég sok tárgyad lesz, amit utálni fogsz (diszkrét matek 1-2, analízis 1-3, lineáris algebra, stb) szóval már úgy sem a legjobb választás ez a szak. Ha nem is érted, akkor nem sok esélyed van rá, hogy elvégezd.
2020. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, mert nem tudom mire lehet használni.

A lim-es függvényeket sose értettem.

2020. márc. 26. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell, hogy érdekeljen, csak tudni kell.

Lim-es függvények.. A lim mióta jelent függvényt?

A legegyszerűbb dolog a határérték számolás lesz, szóval már ha ehhez is így állsz hozzá..

2020. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó, x+2/x-2 annak pont 0 a határétéke. Nem nehéz. De mire megyek ezzel, hogy ezt tudom?

(Egyébként valaki írt már erre egy hosszú, de jó választ egy másik kérdésemben, csak nem találom.)

2020. márc. 26. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak pont nem 0 a határértéke, de ezzel a hozzáállással mindegy, nem kell erőltetni. Miért nem tanulsz valami olyat, ami érdekel?
2020. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Programozást akarok tanulni csak matekot nem. Főleg ezt a függvény hülyeséget.
2020. márc. 26. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy akkor menj FOSZK-ra (felsőoktatási szakképzés).

Viszont a matekra azt mondani, hogy felesleges, mikor arra épül minden, elég nagy butaság. Ha érdekel le írhatom mi miért hasznos, de gondolom nem szeretnéd tudni.

Egyébként azért van annyi matek, mert a programozáshoz absztrakt gondolkodás kell, amihez a matek áll a legközelebb, pláne a felsőbb matematika. A matematikusok pl mindenféle nehézség nélkül tudnak programot írni (nem szoftvert fejleszteni, a kettő közt hatalmas a különbség). Szóval az absztrakt gondolkodást fejleszteni kell, amit így lehet a legjobban.

Akkor nyílván nem mindenki fog átlagos dolgokat programozni, pl egy játékfejlesztőnek alap hogy tudja a matekot nagyon erősen és mellette a fizikával sincs baja. De a gépi tanulás sem annyiból áll, hogy pythonba hívogatod a könyvtárakat és kész, az alap hogy azt megtudod csinálni, de ha megszeretnéd érteni és pénzt keresni, ahoz az erős matek tudás kell.


Igen, k**va jól lehet keresni a programozással, de mostmár láthatod miért. Arról nem is beszélve, hogy a munkád nem abból áll majd, hogy kódolsz napi 8 órába, ha nem bugot keresel és meetingekre jársz.

Az hogy tudsz kódot írni nem jelenti azt hogy a programozás neked való. Sőt, kódokat írni bárki meg tud tanulni, de ezt átlátni, az elémeletét tudni, absztrak és algoritmikus gondolkodást elsajátítani és mindezt a szabadiődben gyakorolni minden nap már nem fog tudni mindenki. Amivel nincs baj, mert ha ez menne mindenkinek most nem lennék programozó hiába szeretem a munkám, mert alig keresnék valamit.

2020. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A függvény is absztrakt?
2020. ápr. 8. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!