Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti éreztétek úgy az egyetem...

Ti éreztétek úgy az egyetem alatt, hogy nem biztos, hogy jól döntöttetek? Éreztetek azt, hogy ott van még 100 másik lehetőség és lehet, hogy inkább azt kellett volna vàlasztanotok?

Figyelt kérdés
Vajon ha folyamatosan megkérdőjelezem magam, akkor ez egyértelműen azt jelenti, hogy rossz úton járok vagy ez csak szimplán az önbizalomhiányomból fakad?

2020. márc. 30. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokáig ezt éreztem Bsc alatt, csúszkáltam is, végül passziváltattam magam 1 évre és elmentem egy ilyen helyre dolgozni... rájöttem, hogy imádom ezt a szakterületet, csak az egyetemi képzés a pocsék. Visszamentem az egyetemre, megcsináltam az MSc-t, párhuzamosan szakmai munkát csinálva, így jó volt. Azóta is szeretem, csak az egyetem megtépázta a hitemet, hogy én valaha is ilyen területen szeretnék elhelyezkedni (ma már elképzelhetetlen, hogy nem).
2020. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első szakom egy nyelv szak volt. Vért izzadtam az első évben, de nem jöttek a gimiben korábban megszokott jó jegyek. Egyre többször volt gyomorgörcsöm az órák előtt, nem éreztem jól magam a szakon. Váltottam, felvételiztem egy másikra, ott rengeteg sikerélmény ért már az elején, sokkal érdekesebb óráink voltak, számomra hasznosabb tantárgyak. Szóval megérte váltani. Lehet meg tudtam volna csinálni az első szakomat is, de kérdés milyen áron..
2020. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Velem szerencsére nem volt ilyen. De gondolj abba bele, hogy nagyon kevés esély van arra hogy tényleg tökéletesen döntsön valaki. Több 100 lehetőség van ahogy mondod, az időd és a tudásod 18 évesen igencsak korlátozott hogy ezeket kielégítően megvizsgáld. Szóval nem ajánlanám hogy a tökéletes döntést hajszold. Ha konkrétan nem érzed magad jól, nem érdekel amit tanulsz, az egy másik dolog, de csak azért ne kezdj el kapkodni és ezen agyalni, mert "lehet hogy a másik jobb lett volna"
2020. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem egy Bsc-t, amit a végére teljesen zéró kedvvel de megcsináltam,az utolsó félévben jöttem rá, hogy a beszerzés, logisztika érdekel. Ezért jelentkeztem kereskedelem és marketing [kereskedelmi logisztika] FOSZK-ra,amit a Bsc befejezésig párhuzamosan csináltam. Mellette beszerzési asszisztensként dolgozok. A FOSZK-ot most nyáron fejezem be, utána valószínűleg egy ellátásilánc-menedzsment Msc-be is belekezdek, mivel a Bsc diploma alapján mehetek ilyen Msc-re.


Szerintem ha már elkezdted a mostani szakod, akkor fejezd be, eggyel több papír, és ha körvonalazódik az, hogy mi érdekel, akkor kreditelismertetéssel mehetsz más képzési területű Msc-re is, mint az alapszakod.

2020. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezen szenvedek kb második félév óta, most harmad éves vagyok, de még mindig... Azzal nyugtatom magam, hogy olyan alapdiplomám lesz, ami nem mindennapi és túl sokat küzdöttem és sok energia és munka van már benne. Még egyszer elkezdeni valamit az alapoktól, ami teljesen más, már lehet lelkiekben nem menne. Illetve úgy vagyok vele, hogy normális hasznos munkával majd megszeretem. Ha meg nem, akkor elmegyek egy tök más Msc-re, mint amivel végeztem.
2020. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!