Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Operatőrök, színházban és/vagy...

Operatőrök, színházban és/vagy filmiparban dolgozók válaszát kérném! (? )

Figyelt kérdés

Üdv!

Mesélek egy keveset magamról:

17 éves lány vagyok, és nem tudom, mi szeretnék lenni. Művészpalántának mondanám magam, imádom a zenét, magam is játszom több hangszeren, a rajzolás is fontos szerepet tölt be az életemben, szeretek olvasni, írni, fotózni. Sokoldalú vagyok, hatalmas az érdeklődési köröm, szeretek szerepelni, beszélni, új emberekkel könnyen barátságot kötök, nem okoz gondot az ismerkedés, kapcsolatépítés, és szerintem elég tájékozott is vagyok. Gimnáziumba járok, ott emelt óraszámban tanulom az angol, magyar és rajz tárgyakat. Az előbb említettem, hogy szeretek szerepelni, de színészkedni nem tudok. Nincs hozzá érzékem, és még egy verset vagy novellát gond nélkül előadok, ha más szerepébe kell bújnom, lefagyok, elrontom, izgulok (amit alapból nem csinálok). A film világa rendkívül magával ragadott, az iskolával volt szerencsém egy filmforgatáson részt venni, amiben a zenekar egyik tagjaként szerepeltem, így megbarátkozhattam jobban a kamerával, a stúdiómunkával és hasonlókkal. Nagyon tetszik ez a világ, ezért szeretnék erről kérdezni pár dolgot.

Ki mit ajánlana nekem? Elsősorban szakmabeliek tanácsát várom. A kamerával szerintem jól tudnék bánni, van kreativitásom, de szeretek irányítani is, mondjuk egy csapatot. Van olyan ág a filmművészetben, ahol ki tudnék bontakozni, viszont nem kell színészkedni? Vagy ha kell, akkor hogy tudnék átéléssel játszani? Vannak erre technikák? Azt hallottam, színésznek nem lehet tanulni, oda születni kell.

A válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. márc. 30. 17:40
 1/2 anonim válasza:

sajnos tényleg születni kell a szinészetre... a kamera elötti munkák nagyon telítettek, emiatt csak a kamera mögötti munkákat mutatom be.


rendező:

ő képzeli el az egész filmet és amit kiköp azt látjuk a filmvásznon.


operatőr(én is az vagyok): Ő a szeme a nézőnek nagyon nehéz de egyben nagyon szép szakma ez is.


(most jönnek a számítógépes szakmák)


Vágó:

Őket nem ismerem nézd meg ezt a videót itt majd elmondják mit is csinál:

https://www.youtube.com/watch?v=2ZRKCQNUC2U


Hangmester:

https://www.youtube.com/watch?v=ZbBmUuwmcaY


gyártásszervező: Ő tartja a kapcsolatot a szinészekkel, a rendezővel, stb.. Ő szervezi meg hogy mondjuk egy forgatás egyik napján a lövöldözös jelenetek másik napján a romantikus jelenetek stb...


(itt vége is)


Dramaturg:

Ez szerintem a legművészibb szakma az egész listából, ide is teszek egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=ZKQgN3AS-fw


Én a saját szakmámat tudom ajánlani, de a dramaturg is nagyon szép szakma.


Egyetem = SZFE

Remélem ebből megérted.

2020. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. aug. 13. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!