Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha biosz faktra megyek gimiben...

Ha biosz faktra megyek gimiben mennyi "előnyöm" lesz pszichológia szakon?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz fakultáció választás (bár nem tudom ez idén hogy lesz megoldva a körülmények miatt) és mindenképpen szeretnék majd emeltezni irodalomból, de még mondták páran hogy a biosz így a "legnehezebb" első években pszichológián. (Bár elvileg az se olyan nehéz ha előtte tanultál rendesen) Szóval kicsit el vagyok veszve hogy akkor most válasszam-e azt vagy ne? (egyébként alapvetően érdekelne a növénytant kivéve)

2020. ápr. 1. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Remélem, egyszer megérem, hogy olyan emberekből lesz pszichológus, akik nemcsak magolnak a tanórákon és színötösök, hanem valóban segítő típusok, valóban segíteni akarnak és tudnak is az elesett embereken.


Te sem helyesen írni, fogalmazni, gondolkodni sem tudsz. Muszáj olyan szakra menned, ahol csak másokban akarod a magad bajait meggyógyítani?


Egyébként teljesen mindegy, hogy mennyit biológiát tanulsz előre. Koncentrálj a felvételihez szükséges pontszámokra és a tárgyakra, amikkel felvételizel. Az az első lépcső.

2020. ápr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es ezt a ledorongoló baromságot miből szűrted le, nem tudom, de állítsd le magad. Köszönet!

Kérdező: igen, segítő a biosz emelt szinten tanulása. Azonkívül még az idegen nyelvek segítőek, később, a szakirodalom miatt.

2020. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi
2020. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát több hasznod lesz belőle, mint az emelt magyarból. Idegrendszer működését komolyan fogjátok tanulni, de verselemzést nem nagyon.
2020. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
x4 nem értek egyet, nem csak a tanulmányok írásához szükséges jó irodalmi véna miatt, hanem a verselemzések - vagy akár a versek olvasása nagy segítség a lélek-ismerethez.
2020. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Igen, tudom hogy a biosz fontosabb valamennyire mint az irodalom, de mindkettő érdekel. Úgy gondolom az irodalomból sok előnyöm származhat még.


1-esnek: Nincsenek lelki problémáim és magam sem tudom megérteni miért megy valaki erre a szakra csak azért, hogy magát diagnosztizálja minden szarral. Egyébként fogalam sincs hogy ezt honnét szűrted le a kérdésemből, de azért köszi szépen.

2020. ápr. 4. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!