Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi ismétléssel hogy...

Amlator12 kérdése:

Érettségi ismétléssel hogy lehet továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Próbálgattam utána keresni, de nem találtam érdemleges információt. Kérdésem az lenne pontosan, hogy ha tegyük fel, nem sikerül olyan jól az érettségi mint én szeretném, és nem nyerek felvételit az adott szakra. Akkor van olyan lehetőség, hogy jövőre 2021-ben újra érettségizek, ( májusban)és megjelölöm ugyanazt a szakot. Sikerül az érettségi akkor arra a szakra felvesznek államilag támogatottam, nem? Ismerősöm azzal áltat, hogy ilyenkor, ha utána érettségizek már csak fizetősre mehetek. Ez igaz?

2020. ápr. 5. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Államira is mehetsz ugyanúgy,ha még van állami féléved.
2020. ápr. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd rosszul tudja. Az teljességel lényegtelen az állami képzésre való bejutás szempontjából, hogy mikor, milyen körülmények között tettél érettségit, akár ismételten is. A pontszámot ugyanúgy megkapod érte, mintha először érettségiznél. Akármennyiszer megpróbálhatod ugyanazt az érettségit, ha nem sikerül elég jól. Az egyetlen hátrány, hogy ha nem leszel már középiskolás, akkor az emelt érettségiért fizetned kell, a mindenkori havi minimálbér 25%-át.
2020. ápr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor lényegében, ha elrontom az érettségit ugyan úgy esetleg egy év múlva mehetek államira, csak fizetnem kell az érettségiért.
2020. ápr. 5. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Pontosan. Akár 40 évesen is be lehet iratkozni állami képzésre, ha mondjuk előtte 39 évesen csinálsz két jó érettségit. Még akkor is, ha korábban megbuktál az érettségin. Az államira való bekerülésnek semmi köze ahhoz, hogy hogyan és mikor szerezted az érettségit, amelyből a pontjaidat számolták.
2020. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd vagy szivatni akar vagy tájékozatlan.

Egyébként májusban is újrateheted majd. Akármennyit lehet próbálkozni, csak bírjad fizetni :D Idén most az emelt 40 e, a közép nem tudom pontosan, de 30 körül lehet. Ha jövőre emelkedik a minimálbér, akkor még többet kell majd érte fizetni.

2020. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!