Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi egyetemre mennyire...

Állatorvosi egyetemre mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

Most végzem a 10. Osztályt biológia-kémia szakon. Tudom hogy állatorvosira rohadt nehéz bekerülni.Egyenlőre viszont nem vagyok elégedett azzal hogy mennyit tanulok úgy érzem többet kéne.

Naponta kb mennyit kell annak tanulnia aki ilyen egyetemre szeretne menni?

Ha esetleg van olyan olvasó aki állatorvosin van attól szívesen megfogadnék pár tanácsot.



2020. ápr. 6. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell emelt kémia és emelt biológia.

Nem napi tanulásba mérik, hogy bejuthatsz-e. Az érettségin el kell érned egy stabil eredményt és vinned a jó pontokat a jegyeidből és tádám ott vagy. Egyébként nem bekerülni a legbonyibb ezekre az egyetemekre.

2020. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz bekerülni és egyre nehezebb lesz nekem két 83% -al nem sikerült (másodjára 432 pont) Előtte 431 pont volt a plafon amikor mentem felment 437-re ! Nekem az volt a probléma , hogy az érettségim átlaga csak 75% volt Azt akarom mondani. hogy a többi érettségi tantárgyra is készülj nagyon , akkor egy 80 % körüli emelt elég lehet ! Járjál előkészítőre ( magántanár, kiscsoportos előkészítő pl Magister !) A legjobb az lenne, ha az állatorvosi egyetem által szervezett előkészítőn tudnál részt venni . Szeptembertől áprilisig minden péntek délután és szombaton ! Sajnos én ezen nem tudtam részt venni a távolság miatt !
2020. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hallgató vagyok.

Egyre magasabb a ponthatár, tavaly én már el sem értem volna a régi eredményeimmel. Fontos, hogy ne a duplázás legyen a cél mert sokkal könnyebb, ha a többi tárgy is jól sikerül. Pl nekem a biosz és a kemia is 84% lett. Ahoz, hogy ilyen "kevés" pontot érjek el, elég volt annyi, hogy biosz írásbelin egy grafikont rosszul értelmeztem és ugrott is 7 pont (plusz volt még 1-2 hibám elszórva), szóbelin pedig az egyik tétel egy oldalnyi jogszabály értelmezésével kezdődött, én pedig olyan stresszben voltam, hogy nem is értem a végére, kb improvizáltam a felelet végét. Kémián pedig az egyik szamolásnál az elején elcsúsztam így bukott az egész feladat, plusz ott is voltak kisebb hibák, a szóbelin 3 pontot vesztettem. Ha többet tanultam volna sem értem volna el több pontot.

Egyébként én gimiben nem vittem túlzásba a tanulást, volt egy lyukas évem, akkor heti pár napot foglalkoztam a biosszal és a kémiával.

2020. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 9. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 94% lett a kémiám, és 86% a bioszom. Duplázással kerültem be 464 ponttal. Nekem könnyű volt ezzel a ponttal bekerülnöm, de az érettségire való készüléssel én is megszenvedtem.

Lényeg, hogy mindkét tárgyból kövesd a követelmény rendszert, ami az oktatási hivatal honlapján elérhető. Ha kell dolgozd ki témakörönként. Ha így csinálod, tuti nem hagysz ki egy fogalmat sem. Van egy-két téma, amire azt mondanád, hogy ez tuti nem kell... és a követelményből kiderül, hogy de mégis. :D

Válassz jó könyveket! Mozaikos biosz elavult. Mozaikos kémiát sokan istenítik, de nekem az nem vált be. Én a Mándics féle bioszból és a Villányi féle kémiából tanultam.

Ha kell járj különtanárhoz. Főleg kémiából. Számolásokhoz nagyon kell, hogy valaki elmagyarázza. Meg persze az is kell hozzá, hogy otthon foglalkozz vele, jó sokat.

Ami még nagyon fontos, hogy oldd meg az összes érettségit. (Miután már eljutottál arra a szintre, hogy meg tudd oldani.) A feladatok gyakran ismétlődnek.

Sok sikert hozzá!

2020. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. ápr. 29. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!