Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tudással érdemes...

Milyen tudással érdemes elmenni gazdaságinformatikus duális képzésre?

Figyelt kérdés

Tudom járvány meg ilyenek, de most tekintsünk el ettől.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mivel foglalkozik a gazdaságinformatikus hallgató duális képzésen és azon belül milyen tudás lenne az optimális, eltekintve az emelt érettségi anyagoktól?



2020. ápr. 7. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyik informatikus képzés sokkal "könnyebb", ha tudsz programozni (C++, Java, C# ajánlott nyelvek, legalább az egyik).

Matekból meg az emelt érettségi anyaga, kiegészítve analízissel.

2020. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :D

Viszont most a cégnél töltött időre lennék kíváncsi, hogy ott mik az elvárások stb..

2020. ápr. 7. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen céghez akarsz menni ?

Gyakornokoknál változóak a követelmények. Duálisnál nyilván mivel első évesként kezdesz, ahhoz mértek.

Gyakornoki program, pl SW fejlesztésnél magabiztos programozási ismeretek, és OO szemlélet az alap.

2020. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Zalaegerszegen néztem a Flexet.


Esetleg kicsit bővebben ki tudod fejteni?

2020. ápr. 8. 00:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a céget így személyesen nem ismerem, mit kérnek.

Keress álláshirdetéseket, milyen pozícióik vannak:

( [link]


Itthon:

[link]


Ahogy nézem, nem egy-egy specifikálós pozícióba keresnek embereket, így náluk kéne érdeklődni, a duálisban mit nyomatnak.

Egy test engineer vagy HW engineer teljesen más munkakör, máshogy kell rá felkészülni. Vagy ott a programozói részleg: fullstack, backend, frontend stb. Melyik ? Mindegyik más-más területeket, módszereket, tudást igényel. Környezet ? Linux vagy Windows ? (előbbi ismeretei azért előny, ez sem árt.)

Adatbázisból is illik ismerni az SQL-ből legalább a T-SQL parancsokat.


Ha a gazdasági része érdekel inkább, projekt menedzsment, az megint más.


Nyilván, amit használnak projekt módszertan, azt is ismerni kéne. Vízesés modell, agilis, RUP, sprintek vagy nem tudom most mi a "divat" :D


Van hálózati tervezés is. Na az megint egy olyan témakör, el lehet benne eléggé mélyedni.

Etical hackingtől kezdve tűzfal beállítások, fizikai tervezés, CISCO.


Konkretizálnod kéne mit szeretnél, és ahhoz lehet küldeni road map-et.

Most pl én ezt néztem, ez a web fejlesztői skillekhez elég jó anyag:

[link]

2020. ápr. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez részletes volt!

Eddig nem tudtam hogy hol kellene kezdeni az elmélyülést, de azt hiszem ez most adott egy löketet :D

2020. ápr. 8. 11:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha még konkrétabb, mélyebb kérdésed lenne tedd fel nyugodtan!

Hardveres területen kevésbé vagyok érintett, arról nem tudtam írni.

2020. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!