Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

A továbbtanulással kapcsolatosan szeretnék tanácsot kérni tőletek. Az első helyen bejelölt szak az álomszakom, viszont 437 pont volt tavaly, idén viszont sokkal többen jelentkeztek, várhatóan nő a pontszám és nem hiszem, hogy lesz annyi pontom. Kb 425-435 között leszek, ha minden jól megy. A második helyre egy hasonló szakot jelöltem, de az is 430+ pont volt tavaly is. A 3. és 4. helyre két olyan szakot tettem, ami teljes kreditbeszámítással mehet a mesterképzésbe az "álomszakom" mesterébe. Viszont ez a két alapszak nagyon büfé és kb. semmit nem ér magában. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek várjak egy évet és próbáljak meg javítani a pontszámomon(C1 nyelvvizsga mondjuk) és töröljem a 3. 4. helyet, vagy inkább maradjon az, hogy ha nem jutok be, akkor majd megyek mesterre ha minden jól alakul.


Nagyon sokat gondolkoztam a megoldáson, de egyszerűen tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm mindenkinek!:)



2020. ápr. 8. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne töröld.

Ha felvesznek, még utána is dönthetsz a halasztás mellett, azzal, hogy nem iratkozol be. Egyelőre hagyd nyitva az összes opciót, még nem tudjuk, milyen lesz az érettségi, akármi is lehet nyárig, őszig. Ráérsz dönteni.

2020. ápr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én tavaly elkövettem ezt a hibát... Azt tudom ajánlani, hogy ne törölj semmit, ha felvesznek iratkozz be! Mert így a diák, stb. kedvezményt igénybe tudod venni, közben pedig tudsz készülni a javító érettségire!! :)
2020. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

En is megvarnam a helyedben a pontok kihirdeteset. Ha csak irasbelik lesznek (nagyon ezt rebesgetik) az erettsegi atlagok is gyengebbek lesznek, igy szerintem esnek majd a pontszamok, en erre tudnek gondolni, legy turelmes.

Olyan szakot pedig ne kezdj el amit tudod elore hogy nem szeretnel, inkabb egy ev plusz tanulas, de egy szeretheto szak mintsem hogy utald es ugyis otthagynad:) nem torvenyszeru hogy egybol kell erettsegi utan tovabbtanulni sokan ebbe a hibaba esnek!

Es ha kihagysz egy evet? Tapasztalsz es megnagyobb tudassal neki tudsz vagni az alomszaknak;)

2020. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!