Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzôs évben magántanulói...

Végzôs évben magántanulói jogviszony (egyéni tanrend)?

Figyelt kérdés

Jövôre leszek végzôs, és elgondolkodtam, hogy belevágjak-e az otthon tanulásba, érettségire való felkészülésbe..

Tudom, hogy a tavalyi évtôl nyomós indokkal kérvényezhetem az egyéni tanrendet, ezen még gondolkodom, hogy lehetne.

Valójában kezd nagyon elegem lenni mindenbôl, úgy gondolom, hogy az ott eltöltött napi 7-8 óra fölösleges (egy-két tanórát leszámítva), sok tanár le sem adja rendesen az órát, elbeszéli a 45 percet teljesen más témáról, illetve néhány osztálytárs is hátráltat másokat, akik esetleg tanulni szeretnének. Az utóbbi idôben pszichés problémáim is lettek, az osztálytársak nem kicsit idegesítenek fel, iszonyatosan negatív a közeg, állandóan megy az utálkozás, kibeszélés (persze tudom, hogy sok helyen így van ez, de mostanában nálunk igencsak elfajult ez a helyzet..), emiatt szinte minden nap rossz a kedvem, és kb. senki nem tud velem kommunikálni itthon sem.

Most, hogy a járvány miatt kialakult ez a helyzet, hogy távoktatás van, lelkileg sokkal jobban érzem magam, az itthon tanulással sincs problémám, és úgy gondolom, ha esetleg egy magántanár segít egy kicsit az érettségire való felkészülésben 1-2 tárgyból, az is menne.

Mit gondoltok, mennyire lenne jó ötlet ez az érettségi évében?



2020. ápr. 8. 12:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Elsôsorban azok véleményére lennék kíváncsi, akik voltak már magántanulók, nekik mik voltak a nehézségek, illetve ha voltak elônyei, akkor megköszönöm, ha megosztják velem azt is!:)
2020. ápr. 8. 12:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jó ötlet, a gimnázium maga a pokol. tök hasznos ha tudsz magadtól tanulni. en voltam magántanuló sizntén pszichés problémák miatt, és én is hasonlóan éreztem azt, hogy mennyi hülyeséggel elmegy az óra. azzal kell viszont számolni, hogy az iskolai jegyeknél,.a félébi vizsgánál számonkérketi a tanár azt, amit csak az órán mondott el, nekem volt ilyen. és a pontokba beleszámítanak a jegyek. egyebkent kikeresed a legjobb erettsegis tankongveket, amikben minden kovetelmeny benne van, es az ugy teljesen fa**a. vjszont ha kemmiabol vagg fizikabol emeltezel, akkor ott vannak kiserletek is, ahhoz tenymeg kell magantanar.
2020. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
es ugy tudom, magyar kozepen a tanar adja meg mely temak lesznek erettsegi tetelek. es a magyar tanarok nagy resze a sajat elemzeset akarja hallani. en tavaly erettsegiztem. nem tudom most hogy van.
2020. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Idegen nyelvbôl fogok emeltezni, úgyhogy ez a kisérletezôs dolog szerencsére nem érint. Illetve angolból és németbôl már van elôrehozott érettségim, úgyhogy ennyi gonddal kevesebb. :)
2020. ápr. 8. 14:24
 5/7 A kérdező kommentje:

És megkérdezhetem, hogy hogyan sikerült pszichés problémák miatt magántanulói jogviszonyba kerülni?

Csak meglepôdtem, hogy ezt elfogadják indoknak..

2020. ápr. 8. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:
ugyanaz vagyok, írtam privit.
2020. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én két évig voltam magántanuló (már leérettségiztem). Mondjuk nálam az okok kicsit spécibbek voltak, mert 10-es koromban Ausztriába költöztünk, és mivel magyarországi egyetemre készültem, logikusnak tűnt, hogy távoktatásban folytassam a tanulást. Miskolcról költöztünk ki, gyakorlatilag a sulim nappali tagozatából iratkoztam az esti tagozatba. Ami ott egy kicsit speciálisabb, külön intézményrendszer van. Egy ismerősünknek, aki Magyarországon lakik, de nem Miskolcon, ebbe a suliba jár (asszem most 11 vagy 12-es). Ezzel azt akarom mondani, hogy a magántanulói jogviszonyok szigorítása óta is ottmaradt.

Ha esetleg érdekelnek a részletek, írj nyugodtan.

2020. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!