Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika vagy...

Gazdaságinformatika vagy mérnökinformatikával tudok többet tanulni?

Figyelt kérdés

Mindkettőt megjelöltem, de egyszer még lehet cserélni a sorrenden és azt hiszem a mérnökinfót veszem előrébb.


Ugyanis a gazdaságinfo tantervében negyed annyi informatikai képzés sincs, mint mérnökinfón.


De mit javasoltok ti?


Ér annyit a gazdaságinfó vonalon a sok gazdasági képzés, hogy használható tudást szerezzek?


Tény, hogy a közgazdaság sem állna messze tőlem. De inkább az informatika.


Szóval mérnökinfó vagy gazdinfó?


2020. ápr. 8. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem magyar egyetemre járok hanem angolra, de egyetem előtt tanultam 2 év gazdinfót is, a mostani szakom pedig szoftvermérnöki és gazdinfó ötvözéke (CIS).


Elég sokat szoktam nézegetni a magyar egyetemek által kínált szakok tanmeneteit, de én személy szerint kizárnám a mérnökinfót az én részemről. Egyszerűen nálam kizáró tényező az elektronika, fizika meg a többi mérnöki tárgy. Persze ez csak személyes véleményem, mert ezek a tárgyak az életkedvem is elvennék, mégha nem is jelentős ezekből a mennyiség.


Viszont egyetemtől függ. Hasonlóképp vagyok mint te, hogy nem áll tőlem távol a közgazdaság, de inkább infó. Ha gazdinfóra mennék, akkor csak is olyan egyetemre, ahol jóval nagyobb fókusz van az informatikai vonalon, a gazdasági része meg inkább csak némi kiegészítés lenne. Úgy viszont szívesen mennék arra.


Elhelyezkedés szempontjából nagyon hasonló mind a 3+1 IT-s szak. Ha a megcélzott munkakörhöz értesz, akkor úgyis csak egy BSc lesz a követelmény, de szinte sosincs meghatározva, hogy pontosan melyik. De persze nyilván a mérnökinfó több rálátást ad a mérnöki és az ipari munkakörökhöz, míg a gazdinfó inkább az üzleti világra ad némileg több rálátást, ha csak a különbségeket nézzük. Nekem az utóbbi jobban imponál.

2020. ápr. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!