Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek a lustaság ellen?

Mit tegyek a lustaság ellen?

Figyelt kérdés
Nemsoká vizsgázom okj-ból, de alig birok tanulni valamennyit teljesen lusta vagyok, de megbukni se szeretnék. :/
2020. ápr. 10. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Én is ilyen voltam (sőt még néha most is) de mindig csinálok egy kis listát, hogy mikor mit tanuljak. Beosztom az időmet, minden nap egy kicsi.Így nem lesz az hogy vizsga előtti nap minden. De egyébként elhatározás kérdése.

Gondolom nem szeretnél utcaseprő lenni:D

2020. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem utcaseprő tényleg nem lenne jó. :/
2020. ápr. 10. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Juttasd magadat sikerélményhez! Tűzz ki egészen kicsi feladatot, és ígérj magadnak érte valami jutalmat. Aztán ismételd a folyamatot. Persze a jutalom ne egy teljes évadnyi sorozat megnézése legyen. Ezzel áttöröd a "neki se bírok állni" érzését.

Utána állíts be fél órára egy időzítőt, és mérd le, hogy ezalatt hány oldalt tudsz megtanulni. Ha ez túl hosszú időnek tűnik, legyen negyedóra. 15 percig nagyon sok mindent ki lehet bírni, még a tanulást is. Aztán tarts szünete, és megint mérj le fél órányi tanulást. Persze vannak könnyebb meg nehezebb anyagrészek, de ha sokszor megcsinálod a mérést, ezek kiegenlítődnek, és mellékesen az anyaggal is haladsz. Utána már azt is mondhatod, hogy "megtanulom ezt a húsz oldalt egy (vagy kettő?)óra alatt és uténa leviszem sétálni a kutyát.

2020. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!