Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik ledoktoráltatok, végül...

Akik ledoktoráltatok, végül mit csináltatok PhD után a doktorival a kezetekben?

Figyelt kérdés
Leginkább orvostudomány,gyógyszertudomány,természetudományos területek érdekelnének. Azért kérdezem, mert a doktori iskolák honlapján látom, hogy rengeteg doktorandusz van egy egy iskolába és felmerült bennem a kérdés, hogy végzés után mi lesz velük.

2020. ápr. 12. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Én maradtam az egyetemen tanítani és a legtöbb ismerősöm ugyanígy. Mondjuk ez bölcsész terület.
2020. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban tanítás miatt kell. Doktori nélkül nem lehet óraadó egyetemen, csak max gyakorlati oktató.

Munkaerőpiacon szerintem nem jelent sík előnyt. Ritka az, ahol kifejezetten PhD-t végzett emberre van szükség.

2020. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészettudományban ismerek olyat, aki, bár még nem fejezte be, de már eléggé afelé közelít. Ő biztos nem marad az egyetemen tanítani, már elhelyezkedett valami nemzetközi cégnél Budapesten.

Meg másokat is ismerek, akik cégnél helyezkednek el, akár teljesen más területen, PhD után. Például programozó valahol.

(Persze utána betanították)

Olyan is van, aki egyetemen maradt tanítani, olyan is, aki kiment külföldre.


Aki orvostudományit csinált, egy ilyen embert ismerek, ő azt hiszem az egyetemen maradt tanítani.

2020. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Kizárt hogy maradnék tanítani akadémiában.


Már most több állásajánlatunk is van postdocként, vagy research fellowként. Iparhoz kötött kutatás és alapkutatás. 5-8000 euró nettó / hó.


Persze most a COVID miatt kicsit csúsznak a dolgok, meg franc tudja hogy mi lesz a kutatás és ipar sorsa...


Alkalmazkodni kell. Mi már állunk át az EÜ támogatására és az alkalmazott kutatásra.

2020. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Természettudományban a PhD olyan mint egy érettségi.


Anélkül semmit sem érsz. Asszisztensnek lehet max elmenni egérkakát almozni, meg takonymintákat tologatni.


Minden pályázathoz, postdoc és research fellow álláshoz kell PhD.


Ipari kutatásnál Hi-tech cégek is bőven előny, bár ott a CV és a cikkek többet érnek.

2020. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Én tavaly szeptemberben védtem meg az értekezésem, akkor már elkezdődött az új tanév, mert mióta végeztem a doktori iskolában, azóta oktatóként/kutatóként dolgozom az egyetemen. Viszont a következő tanévet nem szeretném itt kezdeni, mert baromira nem fizetik meg a fiatalokat.
2020. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A többség amúgy nem lesz doktor.
2020. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk jogi PhD-n 10%-nak lett fokozata. 2010 szeptemberben kezdtem, 2014 márciusra már PhD doktorrá avattak. Már előtte is tanarseged voltam, jelenleg tudomanyos fomunkatars vagyok. Az akkori barátnőm egy évvel utánam fejezte be az ELTE-n, neki nem jutott státusz.
2020. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én elmentem dolgozni egy minisztériumba, ahol elég sok vezető rendelkezik tudományos fokozattal.
2020. okt. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!