Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol kell gimnázium után...

Vince Erős kérdése:

Hol kell gimnázium után továbbtanulni, ha a magyar különleges erőkhöz szeretnék menni?

Figyelt kérdés
A kiképzés hogy néz ki?

2020. ápr. 12. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Először létre kellene hozni a magyar különleges erőket mert jelenleg nincs (ez nem az usa meg anglia). Amúgy nke
2020. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg a TEK-re gondolsz.

Kérdezd meg egy toborzóirodában!

2020. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

MH. 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár --> MH. 34. vitéz Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj. Ez mi, ha nem különleges erő?


Egyébként nem kell hozzá semmilyen speciális továbbtanulás. Az NKE-n a honvédtisztek képzése folyik, de onnan egyáltalán nem biztos, hogy oda kerülnél, nincs kifejezetten olyan specializáció. De ha oda akarsz kerülni, akkor alapkiképzés elvégzése, és a jelentkezésnél megemlíted, hogy hova szeretnél kerülni. Aztán imádkozol, hogy tényleg oda kerüljél.


[link]


A kiképzés pedig nagyjából így néz ki. Először pitbull (kiválasztás, azt hiszem 10 nap, de ebben nem vagyok biztos), ott kihullik átlagban kb. a 60-70%, utána jön a különleges műveleti alapképzés, ami azt hiszem 10-12 hónap (ebben sem vagyok biztos). Ezek után elvileg különleges műveleti katona leszel, persze a valódi beilleszkedés az tőled, illetve a társaidtól függ. Ott belül pedig van lehetőség további specializációra, pl. mesterlövész, szanitéc, rádiós, búvár, stb.


Persze én is csak úgy tájékozódtam össze ezeket, mivel nem vagyok tagja ennek az egységnek. Remélem segítettem.

2020. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Előző vagyok, itt egy másik videó is a Zászlóaljról.


[link]

2020. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 16. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!