Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnök vagy építőművész?

Építészmérnök vagy építőművész?

Figyelt kérdés
Szóval nagyon szeretek tervezni és rajzolni, plusz a matekot is. Építészmérnökire készültem, de elbizonytalanodtam, ugyanis a folyamatnak az a része érdekel, amikor konkrétan nekem kell kitalálni a formákat, a kinézetet. Tanácstalan vagyok, mert nem tudom, az építészmérnöknek benne van-e a feladatkörében a külső megjelenés, vagy ő inkább a szerkezettel foglalkozik. Illetve, hogy az építőművész inkább a festést, berendezést, vagy a ház megjelenését, falakat, nyílászárókat is megtervezi? Valaki leírná nekem, melyiknek mi tartozik a feladatkörébe? Előre is köszönöm.

2020. ápr. 17. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a mérnök foglalkozik teljesen új tervezéssel is.
2020. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
2020. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy építész mérnökivel sem egyszerű, nem trükkös n bejelentett, normális mérnöki bért keresni de egy epitőművèsszel meg közel lehetetlen. Mondom ezt úgy, hogy sok ismerősöm van a szakmában.
2020. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az jó, ha szereted a matekot, de szereted-e a fizikát? Mert az se mindegy, ha az építészmérnökin gondolkozol. Vannak ismerőseim ott, akik már végeztek volna, de még mindig szilárdságtan szigorlattal küzködnek. És így természetesen a ráépülő tárgyakat sem teljesítették még.

Illetve ez a szakma híres a be nem jelentett munkáltatásról, túlórázásról, más mérnökökhöz képest relatíve alacsony fizetésekről. Valamint (utóbbitól nem teljesen függetlenül) elnőiesedett.

Ha érdekel itt elérhető milyen tantárgyakat kellene tanulnod egy építészmérnöki szakon:

[link]

2020. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az építtőművésszel az a probléma, hogy nem ad ugyanolyan jogosultságokat, mint az építészmérnök, nem kapsz tervezési engedélyt, stb, mindig kellene valaki aki aláírja a terveket, így sokkal kisebb a fizetés is.

Ha rendes épületeket szeretnél tervezni, akkor ahhoz mindenképpen kell a mérnöki tudás (a tervező építész foglalkozik az épület külső-belső megjelenésével, alaprajzi rendszerével, stb). Viszont egy épületet többen "terveznek" lesz ott statikus, épületszerkezettervező stb, aki pontosan meg tudja mondani, hogy hova kell és mekkora fal/oszlop (nagyon leegyszerüsített példa). Csak szükség lenne rá, hogy tisztában legyél tervezés közben, hogy milyen keretek között mozoghatsz.

ui.: A középiskolás fizikának köze sincs az építész karon lévő statikához, szilárdságtanhoz, akár ötös is lehetsz belőle úgy, hogy esetleg a középiskolás fizika nem ment. (nyilván tanulni kell, lehet, hogy nagyon sokat is).

2020. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!