Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan készültök fel emelt...

Ti hogyan készültök fel emelt fizika érettségire, azon belül is az írásbelire?

Figyelt kérdés

Én már érettségiztem, viszont nem fizikából. Sajnos bevezették a kötelező emeltet, így fizikából ebben az évben emeltet teszek, hogy tovább tudjak tanulni.


A kérdésem a következő lenne:


Ti akik most érettségiztek, hogyan készültök fel az emelt fizika írásbelire?

Hogyan sikerül megértenetek?



2020. ápr. 18. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem idén fogok de kétszer is emelteztem már fizikából.

Egyszer 67% lett aztán 88%.

Én az elsőre őszintén kb semmit nem készültem (kb 1-2 napot) legalábbis írásbelire csak megcsináltam pár feladatsort előző évekből. (+ szóbelire de az most nem lesz)

Másodikra külön tanárhoz is járogattam ott gyakorolgattunk, plusz itthon is gyakoroltam és egész gyorsan sikerült jól megértenem (kb egy hetet készültem rá), és ott csináltam sok előző évi feladatsort.

Igazából egyáltalán nem nehéz ha kicsit belejössz azt vettem észre, hogy nálam az első nem a tudás hiánya miatt sikerült rémesen hanem nem volt egy jó gondolatmenetem és nem láttam át a fizikát egészében, csak a típusfeladatokat tudtam megoldani az adott képletekkel, összetetten már nem annyira.

2020. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nekem az esszé az amivel bajban vagyok, én inkább az elméleti részre gyúrok rá. Igazából fogtam az eddigi négy év alatt összegyűlt fizika füzetemet és a könyveimet és átnyálaztam az egészet, úgy hogy minden témáról tudjak szép egész mondatban, összeszedetten beszélni.


A számításos és a teszt feladatokra még nem kezdtem el készülni, de azokra az iskola nagyon jól felkészített.

2020. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen neked jó, mert te még sulis vagy, de sajnos én már nem, és így elég nehéz :(
2020. ápr. 20. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező végül hogy sikerült az emelt fizika? Én szerintem az októberire elmegyek. :D
2020. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Áhh sajnos nem a legjobb :( Nem tudom hogy az 1 év volt rá kevés idő, vagy valami. Mert ugye az alapoktól kezdtem, és csak az utolsó, érettségi előtti pár hetet tudtam emeltezni. Kezdett jól menni, de sajnos nem volt elég felkészülési időm. Még egyszer valamikor megpróbálom, aztán hátha sikerül már. Addig is tanulok.

Neked hogy megy?

2020. jún. 12. 19:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Októberben nem szívesen érettségizek mondjuk, mert ha sikerülne is, keresztfélévben nem szeretnék menni.
2020. jún. 12. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!