Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatika érettségi...

Az informatika érettségi mennyire nehéz? Az a helyzet hogy nem tudom milyen FAKT-ra menjek, nem tudom miből fogok érettségizni. Az informatikára gondoltam, de akkor külön el kéne járnom programozás tanfolyamra? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig jól ment az informatika, valószínűleg az érettségi sem fog nagyobb gondot okozni. Hogy az iskolátokban milyen az informatika fakultáció, mennyire sikeresen készít fel az érettségire, nyilvánvalóan nem tudom megmondani. Ha megfelelő minőségű az oktatás, nem szükséges külön tanfolyamra járnod.
2020. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Emelt érettségin van programozás, tehát ha a fakultáció az emelt érettségire készít fel, akkor tanítanak programozást is. Középszinten viszont nincs.

A középszintűt kettesre nagyon könnyű megcsinálni, ötösre viszont nehéz. A rutinon kívül odafigyelére, jó szövegértésre van szükség, hogy ne hagyj ki semmit, és pontosan azt csináld, amit a szöveg kér, ne értelmezd félre. És persze előtte azt a rutint is meg kell szerezni. Az emelt érettségi annak nem nehéz, akinek van affinitása a programozás és az adatbáziskezelés logikájához. A rutin persze itt is fontos, de ha még fakt. választás előtt állsz, akkor még nem késő megszerezni a rutint sok gyakorlással.

2020. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érettségiztem belőle és szerintem nehéz volt. Az "irásbeli" azaz a gyakorlati rész nagyon sok volt a kevés időhöz viszonyítva, nagyon kellett kapkodni.

A szóbeli is rengeteg volt, és nem volt hozzá tankönyv... Úgy kellett összevadászni a tételeket.

De ez már nem most volt - 10 éve. Azóta lehet normálisabb lett, szerintem nézd meg az elmúlt években milyen feladatlapok voltak.

2020. ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
iskola függő de nálunk 11.ben középszintre készítettek és 12.ben meg emeltre, a középszint semmi kb, emelten a programozás meg 2 hónap tanulással megírható sztem... ha jó vagy infóból akkor sztem egy nagyon könnyű érettségi... én gimiben nem sokat tanultam infóra és 5ös lettem közép/emelt szinten is, egyedül 2 hónapig jártam tanárhoz programozni, tapasztalataim szerint a gimikben (ha nem szak gimi) nem túl jó a programozás oktatás úgyh sztem ha ez a helyzet érdemes külön tanárhoz járni... annyi hogy ajánlott egy könnyű programnyelvet megtanulni rá pl.: phyton, ha az infó mellett döntesz mindenképp írj előrehozottat középszinten, mert ha nem emeltezel belőle akkor annyival kevesebbet szopsz utcsó évben ha meg igen, de nem sikerül olyan jól az emelt,akkor meg jó biztosíték!
2020. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
esetleg ezt az oldalt nézd meg ha emeltezel: [link] nem tudom pontosan itt hogy oktatják ezt a nyelvet, de másik progos tárgyat oktatott a tanár nekem akié az oldal, és nagyon jól oktat és érthetőek a jegyzetei úgyhogy hasznos sztem erről az oldalról is tanulni, (az előadásokra menj rá)
2020. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. máj. 5. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!