Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két év múlva indul színházi...

Két év múlva indul színházi dramaturg képzés a Színház - és Filmművészeti Egyetemen? Mik a felvételi követelmények? Egyáltalán érdemes megpróbálni a túljentkezés miatt?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta írok, sokat olvasok, szeretek színházba járni. A dramaturg képzést úgy érzem, hogy nekem találták ki, de bizonytalan vagyok, mert nagyon kevés embert vesznek fel, ráadásul, ha jól tudom, nem is minden évben indítanak ilyen szakot.

2020. ápr. 22. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Vagy nagyon jónak kell lenned, vagy hátszéllel kell rendelkezni ahhoz, hogy felvegyenek.

Ha eddig nem nagyon szinészkedtél, akkor biztos nem téged fognak választani. Én is szeretek olvasni és színházba járni, de ettől még nem fognak felvenni. Énekelni is tudok, de nem vesznek fel ezért musical szinésznek, mert soha nem szinészkedtem még amatőr szinten sem.

2020. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sejtettem, hogy ez egy elég távoli álom. :-)
2020. ápr. 26. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát sajnos itthon ez ilyen :/

Ha megnézed pl a mostani magyar sorozatokat, majdnem mindegyikbe ugyan az a szereplő lista is.

Ettől függetlenül tehetsz egy próbát, de akkor ahhoz már most kezdj el készülni. Kitudja, lehet van hozzá tehetséged :)

2020. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A dramaturgoknál nagyon durva és kemény a műveltségi teszt,már azon túljutni is egy csoda..én a helyedben megpróbálnám,mert legalább megtudod hogy milyen is egy ilyen szak felvetelije,tényleg ezt akarod-e csinálni ilyenek..ja meg kapcsolatépítés szempontjából se rossz az SzFE felvételi.Amúgy szoktak csinálni felvételi előkészítőket,kicsit borsos az áruk,de nagyon megéri!!!
2020. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!