Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3 honapnyi napi 4-6 ora matek...

Danielfisher1991 kérdése:

3 honapnyi napi 4-6 ora matek tanulassal lehetseges magas %-os kozepfoku matek erettsegit irni?

Figyelt kérdés

Sztorim roviden. 10 eve erettsigeztem, eppen meglett a kettes matekbol (sikerult rastresszlnem, mint az allat). Mindig 3-as voltam matekbol, de ez inkabb annak volt koszonheto, hogy 1 perce nem vettem elo a konyveket. Miutan beutaztam a fel vilagot rajottem, hogy kene egy diploma. Kineztem egy mernokinfo szakot (mivel az infot imadom), de a bejuhatshoz kene egy 85 koroli matek kozepfoku. Gondoltam gyorsan neki ugrok es oktoberben letolom. mateking.hu-n mar lenyomtam par lecket es egeszen jol megy az anyag, de szivesen meghallgatom a tanacsat annak aki hasonlo cipoben jar, vagy nem regiben erettsegizett ujra. Vallalhato ez a dolog ? Dolgoznom most jelenleg nem kell, megengedhetem, hogy otthon uljek es tanuljak egy fel evig.


Koszi !



2020. ápr. 24. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem simán.

Rengeteg anyag van a neten ami alapján átveheted az anyagokat, plusz csináld az előző évek feladatsorait.

2020. ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Suliban van kb heti 3 matekóra. Az 120 óra/év. 480 óra összesen.

Plusz ennyi gyakorlás otthon.

Viszont a 480 óra suli az ugye 45 perces. Tanár késik, felelte, dogát irat, fegyelmez... így ténylegesen kb 35 perc átlagban. Tehát valójában 280 óra.


Azaz összesen 760 óra, ha nem veszed figyelembe, hogy ezt már tanultad.

Ez havi 254 óra, azaz napi 8,5 óra általános iskolai alapokkal számolva.


Tehát az a kérdés, mennyi köszön vissza a középiskolai tanulmányaidból, illetve mennyire vagy rá fogékony.


De szerintem megcsinálható.

2020. ápr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hat koszonom a hihetetlen gyors es preciz valaszokat. Lehet akkor, hogy ebbol inkabb FOSZK mernok info lesz 1 ev, es kozben napi 4 oraban felkeszulok az ev vegi erettsegire, majd az eddig megszerzett kreditjeimet atviszem. A napi 8,5 oratol kicsit tartok, kerdeses mennyi marad meg vegere. Az utobbi 2 napban atvettem a halmazokat es algebra, nevezetes azonossagokat (mateking.hu/n), majd egy jo 3-3 orat gyakorlofeladatoztam es a vegen 90%-ban mentek a feladatok gond nelkul.
2020. ápr. 24. 07:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: a fenti számok nulláról érvényesek. Szerintem megcsinálható.

Keresztfélévesben gondolkodsz? Mert ha nem feltétlenül, akkor a jövő májusi érettségi sima ügy, és jövő szeptemberben kezdhetnél is.

2020. ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
pt 2 - Regebben egeszen jol ment ahhoz kepest, hogy tenyleg 1 percet nem ultem le tanulni az evek alatt. A tobbi targy is erettsegin olyna 60% korul sikerult (a matekon kivul termesztesen). Pedig meg a tetel sort sem tudtam... Erre ma mar annyira, nem vagyok buszke : D
2020. ápr. 24. 07:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen keresztfelev volt a terv, de nem azon a feleven fog mulni. Lehet pihentetem es ink a majusira allok ra. Koszi megegyszer a segitseget es biztatast !
2020. ápr. 24. 07:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam vele ahogy most te 7 éve érettségiztem és rájöttem hogy szeretnék én is egy diplomát elmentem most májusban 82% lett szóval biztos megtudod te is oldani. Valójában a kitartásodon múlik.
2020. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!