Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön szerzett egyetemi...

Külföldön szerzett egyetemi diplomával, hogy lehet magyarországi orvosi képzésre jelentkezni? Hogy működik a pontszámítás?

Figyelt kérdés
Franciaországban jövőre lesz meg a Mester diplomám biokémia szakon és szeretnék jelentkezni itthon a fogorvosira. Tudom, hogy a felvi pont.hu-n zajlik a jelentkezés viszont azt nem, hogy a pontszámítás hogy működik. Jár-e plusz pont egy külföldi diplomáért? Amikor érettségiztem, 3 tárgyból tettem emeltet (biológia-fizika-francia), van egy C1-es nyelvvizsgám, de ha az érettségi pontjaimat számolom akkor csak 407 pontom van, ami Pestre sajnos nem lesz elég. El tudná valaki magyarazázni, hogy az én esetmben, hogy működne a jelentkezés?

2020. ápr. 24. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira nem számolnak be semmilyen diplomát.

Te leírtad, hogyan zajlik a pontszámítás. Van két emelted , ami oda szükséges (biológia és fizika). Ezzel a plusz pontokat ki is maxoltad. A felvi.u-n tudod kiszá,olni, hány pontod lenne. Ha a duplázást kéred, akkor így megy: a két emeltedet, amit leírtam ,megduplázod, plusz a két emeltért járó 2* 50 pont( presze csak akkor, ha elérted a 45%-ot).

2020. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszodat, igen tudom nagyjából hogy számítjuk a pontokat, de a Semmelweis egyetem oldalán láttam valahol (nem emlékszem pontosan hol..:/, hogy külföldi diplomát is lehet pontszámításhoz érvényesíteni, az elért átlagtól függően adnak több vagy kevesebb pontot rá. Engem ez abban az esetben érdekelne, ha így több pontot tudnék összeszedni mint az érettségimmel.

(mindenből meglett az 50 %).

2020. ápr. 24. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem az max. a külföldiekre vonatozhat. Kizártnak tartom, hogy bármit beszámítanának...De egyszerűbb, ha írsz egy emailt.
2020. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!