Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan foglalkozhatnék űrrel...

Hogyan foglalkozhatnék űrrel kapcsolatos dolgokkal, ha közgazdasági szakgimnáziumba járok?

Figyelt kérdés

Már egész kicsi korom óta nagyon érdekel a csillagászat, és minden űrrel kapcsolatos dolog, viszont nem tudom, hogy hogyan valósíthatnám meg a terveimet egy közgáz szakgimiből. Egyetemre külföldre szeretnék menni, de teljesen tanácstalan vagyok :(

A matek és kémia nem az erősségem, a fizikával elvagyok, a földrajzot pedig szeretem :)



2020. ápr. 27. 02:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak javaslat: Folytasd a közgáz vonalat, mert biztosabb alapot ad munkakereséskor. Mehetsz persze fizika vagy földtudományi BSc felé is (nálunk ezekből mehetsz csillagász MSc-re), de ott kevés lesz a "fizikával elvagyok" szint, lehet, hogy izzadni fogsz a reál tárgyakkal. Ha fizika szak felé mész, és jó vagy benne, az is jó alap, külföldön csillagászokat felvesznek különféle természettudományos kutató munkakörökbe is (informatika, távközlés, stb.), de ahhoz tényleg jónak kell lenni matek-fizikából.


A másik lehetőség, hogy hobbi szinten képzed magad. Beszerezhetsz csillagászati (+matematikai, fizikai, kémiai) tankönyveket, szakkönyveket, és a saját kedved szerint haladsz velük.

2020. ápr. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!