Danielfisher1991 kérdése:

Foszk Mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Röviden a szituáció. A matek érettségi nem sikerült túl jól 10 éve. Nem voltam hülye hozzá, de lusta voltam mint a disznó. Jövő évben tervezem újra letolni középszinten. Addig is belekezdenék foszk keretein belül a mérnökinfoba. Kérdés :

Ha letoltom a fosz-képzést és odateszem magam közben (annyi tudást szívok fel amennyit lehet és aktívan részt veszek minden profejktben), akkor elvárható, hogy a 2 éves képzés után kapok valami rendes szakmán belül munkát Budapesten?


A hobbim a PC. Szeretek szerelni, moddolni meg úgy igazából mindent. Eltudom magam képzelni magam adatbázis kezelésben, de programozásban is. Szóval elég vegyes a történet.


Természetesen az alapképzést rahuznám utána levelezőn, de közben azért el is kéne tartsam magam. :D


Köszöntem.



2020. ápr. 27. 03:21
 1/5 A kérdező kommentje:
*ennyit még kiemelnék, hogy angolul felsőfokon beszélek és német erős alap és b2 között van jelenleg.
2020. ápr. 27. 03:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz munkát kapni mivel köztudott, hogy ez egy olyan munkakör ahol nem számít a papír, legfeljebb néhány cégnél egy szűrő arra, hogy szóba állnak-e veled egyáltalán, de a többség, ami nem multi, nem ilyen. Viszont ezt a foszk témát ha rám hallgatsz, hanyagold, akármilyen ismerősöm révén betekintést nyertem foszk képzésekbe, hát egyszóval trágya. Inkább válassz egy gyengébb egyetemet, gondolom 280-300 körüli pontot össze tudsz kukázni akkor is, ha gyenge lett a matekod. Azért mondom ezt, mivel én most egy gyengébb egyetemen vagyok harmadéves mérnökinformatikus, vannak barátaim akik BME-n csinálják, és tisztán látszik, hogy mindkét helyen hasonlóan elmaradott a képzés, csak a sz.patás mértéke eltérő némelyik tárgynál.
2020. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 -es.


Koszi a valaszt!


Oszinte leszek, 25% let a matek erettsegim, nem tudom hogyan... Mindig is 3-as korul voltam matekbol, de valahogy bepanikoltam es mindent elrontottam amit lehetett (a matektanarom se akarta elhinni). Ez 10 eve volt, szoval most tanulhatok ujra mindent. Mar elkezdtem es egesz jol haladok, ha Oktoberre nem is, de a kovetkezo majusira biztos elmegyek.


a FOSZK-rol meg atmennek azonnal ha atvennenek (es akkor legalabb egy par targyat be tudok szamoltatni)


Akkor ezek szerint vallalhato, az elhelykedes brutto 300 korul az elso ev utan, ha igazan megtolja az ember ? (az elso szemeszterben van Prog alapok, Szamitogepes architecturak, adatabazisok es matek). GOndolom erre mar lehet epiteni.


Koszi megegyszer a tippeket.


/Munkahelyemrol valaszoltam (a UKban elek) es itt sajnos nincs Magyar kiosztas., szoval bocsi az ekezet hiany miatt.

2020. ápr. 30. 01:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen 1 év után bruttó 300-at keresni, mivel az viszonylag egy belépő szint, de azt nem is egyszerű megütni. Ha nagyon meg tudsz tanulni programozni, akkor találhatsz olyan munkahelyet ahol alkalmaznak, valószínű akkor fel kell majd mutatnod valami saját projektet, vagy esetleg lehet valami felvételi feladat. Mivel gondolom dolgoznod kell a képzés mellett, így nem tudsz teljesen turbózni ilyen téren, úgyhogy a matek mellett szerintem jobb lenne ha már most foglalkoznál programozással. Ha nagyon megszokod az alap dolgait, akkor tényleg csak a kreativitáson múlik, hogy milyen programokat tudsz összerakni. Van sok oldal ahol lehet egyszerű feladatoktól a legbonyolultabbakig gyakorolni, pl projecteuler.net. Érdemes belevágni, ha van erőd turbózni. Hajrá!
2020. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ez a legszebb, félre raktam annyi pénzt, hogy egy évig csak tanulnom kelljen. (abszolút nem kell dolgoznom) Teljesen oda fogom tenni magam, mert csak 1 évig elég a tartalékom. Igazából a hálózati informatikában is szívesen elhelyezkedek, a legjobb az lenne ahol a legkönnyebben találok munkát 1 év után. Aztán szépen alapképzés közben kialakitom a többit.

2020. máj. 4. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!