Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lehet még belőlem? Milyen...

Mi lehet még belőlem? Milyen szakmákat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szia!

Elsősorban mesélek magamról, hogy egy kicsit jobban "megismerj" úgymond, és valamivel könnyítsem a válaszadásod.

17 éves lány vagyok, másodikos gimnazista, az iskolában magyar és angol faktos. Alapvetően a gimnáziumban kezdtem inkább felfedezni önmagam, addig csak úgy elvoltam magamnak. Itt sikerült igazán kibontakoznom, de ezt nagyban befolyásolta az a közösség amiben vagyok. Optimista vagyok, de hihetetlenül érzékeny. Szeretek barátkozni, könnyen ismerkedem új emberekkel, nem okoz gondot a közönség előtt való szereplés sem. Sokan mondták már, hogy jó kommunikációs képességgel vagyok megáldva, és kreatív vagyok. Nem szeretem, ha lekorlátoznak, bezárnak a munkába, nagy a szabadságvágyam. Nem olyan könnyen alkalmazkodom a változásokhoz, de mindig igyekszem a legjobbra törekedni. Hatalmas az érdeklődési köröm, ezért is nehéz a pályaválasztás kérdése. Annyit tudok, hogy nem reál úton szeretnék tovább haladni, semmiképp sem szeretnék a számokkal foglalkozni. Nincs érzékem hozzá, és amúgy sem köt le az a terület.

Imádom a humán területek majdnem mindegyikét, leginkább a művészetek állnak közel a szívemhez, azon belül leginkább a magyar és a világirodalom. Rengeteg hobbim van, szeretek olvasni, írni is próbálgatok különféle műfajokban, novellákkal, versekkel és cikkekkel próbálkoztam eddig. Zenélek is 6 éve, három hangszeren játszom, és most tanulok énekelni. Érdekel a média is olyan téren, mint mondjuk videoszerkesztés, klip vágás, filmrendezés, fotózás. Igaz, profi kellékeim nincsenek hozzá, nagyon amatőr eszközökkel dolgozom, de élvezem, ha csinálom. Sokat rajzolok és a tanáraim véleménye szerint tehetségem is van hozzá, verseny szinten űzöm ezt a hobbim, kisebb nagyobb sikerekkel. Emellett sportos is vagyok, fontos számomra az egészséges életmód és a sok mozgás. Évekig röplabdáztam, és 12 éve lovagolok. Van két saját lovam, innen kapcsolódik a következő nagy terület, az állatok és a mezőgazdaság. Nincsenek földjeink, nincs sok állatunk most már, de régen kisebb farmunk volt, az állatok között nőttem fel, így arra is gondoltam, hogy velük is foglalkozhatnék. Ehhez a területhez is jócskán hozzá tudok szólni, sokat tanultam Édesapámtól az állatokról, és Nagyapámtól a gyümölcsfákról és gabonafélékről.

Úgy gondolom sok területhez magabiztosan hozzá tudok szólni, igyekszem mindig bővíteni az alapműveltségem. Szeretnék az életben egy értékes ember lenni, aki jó példát mutat és akire felnézhetnek. Volt egy álmom is, ami még egy kicsit most is él bennem, hogy szeretnék híres lenni, mert úgy gondolom nem vagyok átlagos, és az Égiektől sem véletlen kaphattam azt a sok területet amin igyekszem eligazodni és helytállni. Amikor azt kérdezik tőlem, hogy: "Na és, mi leszel, ha nagy leszel?", mindig azt válaszolom, hogy példakép. Ha már egy embernek is útmutatást adhatok az életben, már megérte, hogy itt voltam.

Most biztosan kirajzolódott Benned egy mintadiák képe, pedig az iskolában nem vagyok valami jó tanuló. Általánosban végig kitűnő voltam, mert maximalista vagyok, de rájöttem, hogy csak azon a területen, ami érdekel. Nem ápolok túl jó viszonyt minden tanárommal, de nem azért, mert tiszteletlen volnék, vagy rendetlen az órán, csupán annyi az indok, hogy nem tanulok jól. Fizikából és kémiából súrolom a 2-est, mert nem érdekel, ezzel ellenkezőleg magyar irodalomból és nyelvtanból 4-esnél rosszabb jegyem nem volt még. Az angolt is nagyon szeretem, de a második nyelvemet nem igazán (spanyol). Ha már tantárgyak: szeretem a biológiát is, érdekel nagyjából minden ami a biológiához kapcsolódik, addig amíg nem jönnek a számok. Ha már előjönnek a kémián hallott mol számok és ki tudja még mik, rosszul leszek, szó szerint elalszom az órán. Szeretem a rajzot is, bár a művtörivel néha gondom akad, valószínűleg azért, mert a történelemben is csak azt a részt szeretem, ami a 18. század után történt.

Sokáig pszichológus szerettem volna lenni, mert segíteni szeretnék az embereken. Valamiért lemondtam erről a pályáról, de még mindig azt az elvet vallom, hogy egy olyan ember leszek, aki segít másokon, még ha nem is pszichológus jegyében, hanem mondjuk művészként, aki ugyanúgy a lelkén segíthet egy embernek. Érdekel nagyon az önfejlesztés, és a már megtanult és hasznosított információkat szeretem tovább adni, és szeretem azt látni, ahogy a barátaim változnak, és együtt ki tudunk találni egy megoldást a problémáikra. Szeretem, hogy szeretnek, és bíznak bennem.

Hogy milyen munkát szeretnék?

Ahol folyamatosan új célokat tűzhetek ki, kihívásokkal kell szembenéznem, és nem monoton. Szeretnék olyan munkát, ami mellett állatokkal tudok foglalkozni itthon, ez időbeosztás szempontjából lenne fontos (a két lovam minimum meg szeretném tartani). Nem tudom magam elképzelni blézeres, reggel kávézgatós irodista hölgyként, az nekem túl precíz munka, vagy hogy is mondjam. Sokszor túl bátor vagyok, bevállalok hülyeségeket is, de valószínűleg azért, mert még gyerek vagyok. Mindig tanulok a hibáimból, és igyekszem máséból is.

Szeretnélek arra kérni, ha elolvastad idáig ezt a kis regényemet, mindent írj le kérlek, ami eszedbe jutott a továbbtanulásommal kapcsolatban. Minden érdekel, szakok, szakirányok, konkrét szakmák, egyetemek. Kérlek, ezt a kis írást ne úgy vedd, mint kő kemény egoizmus, önfényezés céljából írt "mű", muszáj voltam így fogalmazni, hiszen csak így értheted meg, ha én is tisztában vagyok az értékeimmel, és ezt a lehető legmegfelelőbb és legegyszerűbb módon adom a tudtodra. Köszönöm, hogy idáig eljutottál, várom kommentben a válaszod!

További szép napot Neked!



2020. ápr. 27. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha példakép akarsz lenni, azt tanárként viheted véghez. Nem valami primitív reklámember-influenszerként. Az egész személyiségeddel évtizedekig gyerekek százait alakíthatod. Pénzed nem lesz belőle, szabadidőd sem, de munka melletti állattartás kreatív foglalkozás mellett úgyis csak 5-ig tartó fix robot mellett lehetséges. Illetve ha falusi tanítónő lennél, a házad kertjében lenne időd foglalkozni állatokkal is. Csak hát ennél sokkal nagyravágyóbbnak látlak. Pedig azzal tehetnéd a legjobbat. Pláne, ha cigány gyerekek nevelésével is foglalkoznál. Ez az országunk legfőbb problémája, a romák szellemi színvonala. Ebbe aki beleáll, a legnagyobbat cselekszi.
2020. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ezt pont kifelejtettem a kis regényből, a tanári pályát nem szívesen választanám. Sok oldalát látom, ami nekem való lenne, de annál több van abból, amiért nem szeretnék tanár lenni. Igen, valóban nem is az influenszer irányt néztem ki magamnak, szeretnék valami "komolyabbat" elérni, mint hogy például a humorérzékem miatt legyek sztár. :) Persze a szórakozás is szerves része az életünknek, de szerintem túl van hypeolva, főleg itt Magyarországon ez az influenszer támogatás. Ezen a területen (is) megbillent az az értékrend, amit kéne képviselnie egy értelmes embernek :)

2020. ápr. 27. 22:52
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Azt ugye tudod, hogy nagyon erősen narcisztikus benyomást keltesz?
2020. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A nárcisztikus szó jelentése:

"Saját tetteinek mindig óriási jelentőséget tulajdonít, másokat mélyen lenéz, megvet, a legkisebb sérelem hatására is könnyen robban, gyakran sajnáltatja magát, közel áll hozzá az áldozat szerep, saját hibái nem léteznek, mindig, minden helyzetben valaki vagy valami más a hibás."

Ezt a definíciót találtam erre a szóra, nem tudom, hogy írásom melyik részében találtál erre hajazó utalást, de felettébb kíváncsivá tettél. Őszintén kérdezem, miből gondolod ezt? :) Nem bunkóskodni szeretnék, félreértés ne essék!

2020. ápr. 27. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A nárciszok sosem ismerik el, hogy ők azok. Te elképesztő körítést kerítesz saját magad köré, hírnevet akarsz, az egész önjellemzésed egy terjedelmes magad-fényezés.
2020. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A levél végén oda is írtam, hogy ez nem egoizmus és önfényezés, de mondd csak, egy munkahelyre például hogy fognak felvenni egy olyan embert, aki úgy megy be, hogy "Hát, izé, szoktam néha futni, de nem vagyok benne valami jó, áh ne is figyeljetek rám" és közben meg lehet, hogy egy olimpiai bajnokról van szó. Csak nincs tisztában önmagával, lekicsinyíti az értékeit. Az miért baj, ha tisztában vagyok a képességeimmel? Nem azt mondtam, hogy én vagyok a világ legjobb és legokosabb és leg leg leg embere, csak büszke vagyok az életben elért sikereimre, és ha egy önbizalomhiányos személyként tüntetném fel magam az írásomban, akkor kapnám a savazást, hogy semmi nem lesz belőlem az életben és menjek takarítónak. Én csak azt akartam, hogy Ti is úgy lássátok a dolgokat ahogy én. Szerintem nem baj, ha a mai világban pozitív hozzáállása van az embernek. De ettől függetlenül elfogadom a kritikát és tudomásul vettem, csak még most sem igazán látom az összefüggést. További (pályaválasztással) kapcsolatos válaszokat fogadok szívesen.
2020. ápr. 28. 08:47
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Nekem szimpatikus vagy, mintha magamat olvasnám :)) Művészetből itt Magyarországon nem fogsz megélni(saját tapasztalat,én is zenélek és jó is vagyok benne nagyon,de emellett kell más is,engem nagyon érdekel az emberi test,a másokon való segítés, így végül az orvosit választottam ) A pszichológia irány jó lehet számodra, azzal tudnál segíteni az embereknek. Illetve a különböző egészségügyi Bsc szakok, amik szintén szóba jöhetnek. Ezek a pszichológiával együtt biológia-orientáltak. Mondanám a gyógyszerész, fogorvos vagy orvos szakokat is, de itt nagyon vágni kell a kémiát. Ha meg tudod tanulni, akkor ezek is jó opciók még. :)
2020. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Régen 8 évig szerettem volna állatorvos lenni, de aztán rájöttem, hogy a számok miatt nem nekem való az az irány. :D Gondolkozom még a pszichológián. :)
2020. ápr. 28. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógiai karrier - szerintem. Miért? Segítesz gyerekeken, felnotteken, kreatív lehetsz benne. Kapcsolódik hozzá a művészet (létezik olyan, hogy művészet terápia), illetve lehetsz lovas terapeuta.
2020. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utánanézek annak a szakmának is, jó válasz volt, tetszik :)
2020. ápr. 29. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!