Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok tapasztalatokat...

Tudnátok tapasztalatokat megosztani a logopédus képzésről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a gyógypedagógia, azon belül is a logopédus képzéssel kapcsolatban. Jelenleg Magyar BA képzésen vagyok nyelvtechnológia specializáción, tehát lényegében nyelvészetet tanulok. Az eredeti terv szerint Elméleti nyelvészet MA-ra, azon belül pragmatikára mentem volna, de kicsit elbizonytalanodtam, mert jobban szeretnék olyannal foglalkozni, aminek társadalmi szempontól nagyobb haszna van. Így jött a logopédia.

A beszédtechnika, fonetika, fonológia elég közel áll hozzám, hiszen ezeket is tanulom, ezért tartom ideális választásnak.

De vannak bizonyos félelmeim:

-Alapvetően kicsit tartok az értelmileg akadályozott emberekkel való érintkezéstől. Ezt nehéz megmagyarázni, miért, egyszerűen tehetetlennek érzem magam, de ezt, bízom benne, hogy le lehet győzni.

-A képzés nehézsége. Gimi óta, tehát már pár éve abszolút nem tanultam biológiát. Mennyire szükséges, hogy legyenek előismereteim?

Kérdésem továbbá, hogy mennyire gyakorlatorintált a képzés.Lopopédia szakiránnyal egyéb, más szakirányhoz kapcsolódó gyakorlatokra is kell járni?


Köszönöm előre is a válaszokat, és külön megköszönném, ha nem csak a konkrét kérdésekre válaszolnátok, hanem egyéb tapasztalatokat is megsozatnátok velem.



2020. ápr. 28. 00:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!