Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bele merjek-e vágni a programt...

Bele merjek-e vágni a programtervező informatikus képzésbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekel nagyon a programozás, egy éve kb. elkezdtem a java-val foglalkozni, nagyon tetszik és most úgy érzem szívesen elkezdeném egyetemen is a proginfó képzést, de félek tőle. 23 éves vagyok, 2 évet jártam előtte pénzügy számvitel szakra, de nem fejeztem be mert rájöttem, hogy nem nekem való. A matekos tárgyakkal olyan nagy problémám nem volt, meg lett mind, bár max 3-assal és nem elsőre, mert agyon nem tanultam magam sose (kalkulus, lineáris algebra, valszám, statisztika). A magolós pénzügyes tárgyak viszont egyáltalán nem mentek, esélytelen hogy leüljek és bemagoljak több ezer oldalt, nem úgy működik az agyam :) Az infós tárgyak viszont mindig is mentek és érdekel is.

Viszont kérdés, hogy így a proginfó menni fog-e. Csak levelező jöhet szóba és az SZTE. Ahogy láttam túl sok matekos tárgy nincs, diszkrét matematika, kalkulus... ezekkel még megbirkózok, de nem tudom magolós szóbeli tárgy vajon mennyi van, mert azokkal viszont már nem. Pénzügyön ezerszer inkább végig ültem egy kalkulust, mint egy gazdasági jogot vagy államháztartástant.


Mit gondoltok, bele merjek vágni?



2020. ápr. 28. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miért hagytad ott Gyurit :D

Szerintem nyugodtan. Nekem van ismerősöm, aki informatikus képzés mellett/után csinált egy GTK-s alapszakot, az elmondottak alapján finoman szólva sem egy kategória a kettő, arra készülj fel (oké, levelezőn jellemzően könnyebbek a képzések, de így is arra tippelnék, hogy jóval nehezebb lesz a proginfó). Az pedig ne tévesszen meg, hogy a tárgyak nevei nem hangzanak annyira matekosan, hidd el, a nagy részük az.

Vesztenivalód nem nagyon van, ha érdekel a programozás, és van pukkanásnyi fogalmad arról, hogy miről szól, akkor nagy baj már nem lehet. Ha bizonytalan vagy, azt javasolnám, hogy első körben egy FSZ-be kezdj bele, az alapján már kb. láthatod, hogy hogy jön be ez a jellegű oktatás, de az sajnos nincs levelezőn az SZTE-n.

Ha engem érdekelne ennyire, biztos belevágnék. Hajrá! :D

2020. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt magolós tantárgy nem nagyon van, max ikyenek, mint a Oprendszerek tantárgy, de az se vészes .

Vágj bele!

2020. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom akkor :)

Bár előtte még csinálnom kell egy emelt infó érettségit, de ahogy elnéztem azt rákészülés nélkül is simán kiráznám :D hátha ősszel se lesz még szóbeli, de jó is lenne :D

2020. ápr. 28. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan próbáld meg, nekem most volt az első évem, legtöbben a kalkulus miatt estek ki, meg a dimat ment nehezebben néhányaknak, de ha neked ezekkel nincs bajod akkor simán. Amennyire tudom a későbbiekben is a matekos tárgyak lesznek a problémásabbak, a Logika,Köszi, Bonyolultságelmélet stb :D Magolós tárgyak nemigen vannak, a tanárok nagyrésze jóarc, van pár kicsit nyomibb, de hát hol nincs
2020. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!