Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel foglalkozzak később?...

Mivel foglalkozzak később? "Mi legyek, ha nagy leszek"?

Figyelt kérdés

Ezek alapján tudnátok tippeket adni, hogy milyen irányba menjek továbbtanulni? (Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy még most sem tudom mit kezdjek magammal a jövőben.:/)

:

1. A munkám folyamán szeretnék embereken segíteni.

2. Jó kézügyességem van és megvan a saját kreativitásom.

3. Diplomát szeretnék majd szerezni.

4. Kedvenc tantárgyaim a biológia, irodalom, rajz és történelem

5. 11 éve már jeles tanuló vagyok (bár már megkaptam, hogy ez úgy sem lényeges)

6. Szeretnék utazni (akár a munkám miatt)

8. Szeretném ha a munkámat más is megbecsülné.

7. Meg mint ahogy más is, Én is szeretnék jó fizetést kapni a jövőben



Egyébként lombik bébi programban szerettem volna segíteni a szülőknek, de ahhoz orvosnak (jobban mondva nőgyógyásznak) kéne lennem, de szinte lehetetlen hogy én el tudjam végezni az orvosit.😅


Ezek alapján valaki tudna valami ötletet adni?

Ha kíváncsiak vagytok még valamis másra, szívesen válaszolok!:)



2020. ápr. 30. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha nagy leszel,legyél felnőtt, akkor med tudod határozni, melyik szakma iránt érzel vonzalmat. Ezt tőlünk hiába kérded.
2020. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom... csak reméltem, hátha valaki ír olyasmit ami felkelti az érdeklődésemet.:D
2020. ápr. 30. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Katonatiszt.

-Utazhatsz

-segíthetsz

-nem árt a töri

-megbecsülnek

-jó fizetés.


néhány hátrány:

-Lehet valamikor majd lekell lőnőd valakit(bár ez kinek hátrány kinek előny)

-téged is lehet hogy lelőhetnek

-Családot alapítani nem a legelőnyősebb.

2020. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ez nem így működik, hogy valaki most ad egy ötletet és be fog válni.

A pályaválasztáshoz jó önismeret kell, ezért azt ajánlom, hogy menj el önkénteskedj (mikor már lehet), utazz (vagy dolgozz nyáron, hogy utazhass), menj el pályaválasztási tanácsadóhoz.

Abban nem vagyok egyébként biztos, hogy a lombikbébi program minden folyamatához nőgyógyásznak kell lenned. De gondolkodj el azon, hogy miért vonzódsz ehhez a hivatáshoz. A másik megjegyzésem ehhez, hogy azt mondod nem tudod elvégezni az orvosit, de az ilyen korlátok sokszor a fejben léteznek csak. Minden hivatáshoz, ha jó szeretnél benne, az kemény munka lesz. Azzal tudsz segíteni, ha olyat csinálsz, amiért hajlandó vagy többletmunkát beletenni, ami érdekel, amiben jó vagy. És abban, hogy miben vagy jó, az most nehéz, mert ugye tantárgyakban gondolkodtok.

A 60s 70es években született apák anyák kiégnek, ha nem mész egyből felsőoktatásba, vagy bármiyen oktatásba. De ha nem tudod mit kezdj magaddal, akkor ajánlom az EVS programot, egy év külföldön, többféle témában önkénteskedhetsz, úgy hogy szállást, kaját, meg zsebpénzt adnak. Nem elvesztegetett év a gap year(olvass utána), de otthagyni valamit, vagy boldogtalanul csinálni, az már inkább.

2020. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet nem aktuális, de pszichológus?

Segíthetsz embereken, kell irodalom és biológia, valamennyi kreativitás is, diplomát is szerezhetsz, és szerintem azért megbecsülik őket. Ez csak tipp, de tényleg neked kell kitalálnod, hogy milyen irányt akarsz választani. Érdemesebb előbb kisebb dolgokkal kezdeni, pl: fakultációválasztás, emelt vagy középszinten, és talán azokból kiindulni.

2020. jún. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 22. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!