Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 459 ponttal szerintetek van...

459 ponttal szerintetek van esélyem bekerülni az ELTE Nemzetközi gazdálkodásra?

Figyelt kérdés
Nem idén érettségizem, ezért biztosan tudom, hogy 459 pontom van (a felviről). Egyrészről ez elég sok, másrészt ez a nemzetközi gazdálkodás szak mindig borzalmasan népszerű volt, és most olvastam az ELTE honlapján, hogy hatalmasat nőtt a jelentkezők száma a gazdasági szakokra.

2020. máj. 4. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Tavaly mennyi volt a ponthatár?
2020. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2018-ban 442, 2019-ben 421. De szerintem ebből nem lehet kiindulni, mert elég nagy különbségek vannak évente.
2020. máj. 4. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán bekerülsz, a ponthatár 440-450 között szokott mozogni ezen a szakon azt hiszem.
2020. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A tavalyi ponthatár 421 volt, és mivel nem valószínű, hogy egyik évről a másikra ekkorát emelkedne, van esélyed.
2020. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán bekerülhetsz, ez nagyon jó eredmény. Egyébként hogy sikerült összeszedned ennyi pontszámot?
2020. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Remélem tényleg így lesz:)

5-ös: úgy sikerült, hogy a hozott pontjaim maximálisak voltak, volt felsőfokú nyelvvizsgám és oroszból tettem emelt érettségit mert azt alapból jól tudtam. A többi érettségim is elég jó lett, 80% fölött volt mind. Összességében szerencsém volt:D

2020. máj. 4. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én is beadtam ide IS a jelentkezésem.

Angol, vagy magyar nyelvű képzésre jelentkeztél?

2020. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Én csak magyar nyelvű képzéseket jelöltem meg. Amennyire tudom, ingyen lehet kérni, hogy angolul hallgathasd az órát (bár én ezzel nem hiszem, hogy fogok élni).

Te melyiket választottad?

2020. máj. 13. 10:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Én angol nyelven választottam.

Habár nem értem, akkor így miért van külön angol és magyar nyelvű képzés?

Hiszen az ELTE pont azzal promózza magát, hogy nem kell idegennyelvű hozzájárulást fizetni.

2020. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

8. és 9. válaszolónak:

Én is magyar képzést jelöltem meg (viszont mindenképp szeretnék angol tárgyakat), és én sem értem, miért szedték külön. Viszont voltam nyílt napon, és elmagyarázták a folyamatot. Félév elején minden tárgynál külön el lehet dönteni, milyen nyelven szeretnéd felvenni, illetve milyen nyelven szeretnél vizsgázni belőle, viszont ezen még lehet változtatni, ha meggondolnád magad. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy ez biztosítva van, és csalódnék, ha nem hitelesen "promózzák" magukat, mert szerintem ez egy nagyon jó lehetőség sok diáknak.

2020. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!