Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba lenne érdemes...

Milyen irányba lenne érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

10.-es lány vagyok, de még semmi ötletem, hogy mégis mit és hol fogok tanulni, pedig rengeteget gondolkodok rajta... azt viszont tudom, hogy mik érdekelnek és mik nem.

Német és angol érdekel, talán a földrajz. Ha minden igaz mire végzek 2 nyelvvizsgám is lesz, legalábbis erre törekszem. Ezeken kívül nagyon más nem mozgat meg. Inkább a humán tárgyak mennek. Matekból gyenge 4-es vagyok, szóval ezt a témát minimalizálni szeretném mindenképp.

Azt olvastam, hogy sokra nem lehet menni a bölcsészdiplomákkal, pedig eléggé úgy tűnik, hogy csak ez az irány maradt.

Egyébként nem feltétlen kell konkrétan nyelvvel kapcsolatos iránynak lennie, de tolmácsolásra azért gondoltam. Nyelvtanár nem igazán jöhet szóba, mert nem kifejezetten vagyok empatikus és türelmes...

Köszönöm ha írtok ötleteket, minden segítség!


2020. máj. 5. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Jogász, tolmács lehetnél, esetleg geológus, de ahhoz kell egy kicsi matek
2020. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!