Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak...

Milyen szakmát válasszak hosszútáv? 18/l

Figyelt kérdés

Már kiírtam egy fogászati asszisztens kérdést, éppen ezét gondolok arra, hogy talán másban kellene gondolkodnom, csak sajnos semmi nem jut eszembe.


Röviden összefoglalva engem:

Most lesz meg a szoc gondozó és ápoló szakmám (legrosszabb esetre), utána két év érettségi előkészítő, utána pedig még szeretnék egy szakmát kitanulni.


Itt a bibi, hogy nem tudom, mi legyen.


Milyen munkák vannak hosszútáv, amitől nem szakad le a hátam, viszonylag keresendő, és nem kell belőle az utolsó forintig kiszámolnom, mennyi zsömlét vehetek? Nincs milliós elvárásom, nyaralni se szeretnék menni más országba, csak ne kelljen szűkölködni és a pénzen idegeskedni, ha mondjuk a kutyát orvoshoz kellene vinnem és hopp, 30 ezer forint.


Azzal gondolok erre, hogy nyugdíjat már nem fogok kapni, így tényleg fontos az, hogy 60-70 éves koromban is el tudjam végezni.



2020. máj. 7. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Mekkora a vállalkozókedved (és főleg van-e alaptőkéd és családi segítséged)?


Olyan alkalmazotti állás, amit te keresel (nem kiemelkedő intellektualitást vagy speciális képzettséget igénylő, de nagyon jól fizető), nem létezik, mert ha létezne, mindenki azt csinálná, akinek nincsenek kiemelkedő intellektuális képességei és/vagy tanulási hajlandósága, sem semmilyen kiemelkedő szakértelme valamilyen területen, amiből következik, hogy egy cég sem kapkod utána – és ez az emberek 60-70%-a.


Ha alkalmazottként szeretnél jól boldogulni, akkor iszonyúan rá kellene feküdnöd a tanulásra, és valamilyen jó érettségi után egy jó egyetemi szakra menned.


De ha szakmákban gondolkodsz, akkor vállalkozóságban is gondolkodj egyből, mert komoly pénzeket nem fogsz összeszedni alacsonyan képzett alkalmazottként.


Innen kezdve lehet bármilyen vállalkozásod, amiben van fantázia, például grillcsirkés, kürtőskalácsos, vagy valamilyen termeléses. Ha iszonyú munkát teszel bele, akkor meglesz a gyümölcse is.

2020. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Fogászati asszisztensel mi a gondod? Ott azért elég jól keresnek főleg, ha magán.
2020. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok pénz keresésének módja!

Fizikailag megszakadsz egy olyan helyen ahol értékelik.

Szellemileg vagy annyira a toppon, vagy van olyan végzettséged amivel eltudsz kérni annyit. (viszont itt sincs megszabva hogy nem szakadhatsz meg, mert lehet mint betegápoló lenyomsz 10 órát és vége, de van ahol szellemi munkában 14 órát is kipréselnek az emberekből)


Válassz olyat amiben legalább kicsi örömöd leled, vagy válassz olyat ami a legkevésbé taszít. Én pl utálom az embereket, így a szociális szakmáknak oda, viszont szeretek és tudok egyedül lenni, tehát számítógép előtt végezendő munkával nincs bajom.

2020. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem vetettem el a fogászatit, még mindig az van az első helyen a listán, csak azt olvastam, a fogászati asszisztenseknél sok a hátfájós. Apám világ életében fájlalta a hátát, nem akarom én is. Ettől független akkor is tetszetős a fogászati, csak szeretném tudni, mik még a lehetséges munkák.


Egyetemre nem biztos, hogy megyek. Szeretnék, csak az a helyzet, hogy minél előbb önellátónak kell lennem, ugyanis ha apám ne adj isten korán távozna az élők sorából, nem lesz segítségem. Most a szakmai vizsga, utána érettségi, és utána talán fogászat, vagy más, és ha addig apám él, mert addig még sok év van, akkor egyetem is bejátszhat.

2020. máj. 7. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább fogorvos :)
2020. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!