Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki képzésekre a választot...

Mérnöki képzésekre a választott tantárgy csak biológia/fizika/kémia lehet?

Figyelt kérdés
A felvi oldalán a matek kötelezően, utána pedig ezek a tantárgyak vannak megjelölve több mérnöki szakhoz is. Ha én pl. németből érettségizem, akkor nem vesznek fel? Vagy ha van egy matek emeltem, azzal már felvesznek?

2020. máj. 8. 17:21
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Mérnöki képzésekre a választott tantárgy csak biológia/fizika/kémia lehet?

Igen.

A felvi oldalán a matek kötelezően, utána pedig ezek a tantárgyak vannak megjelölve több mérnöki szakhoz is. Ha én pl. németből érettségizem, akkor nem vesznek fel?

Nem vesznek fel.

Vagy ha van egy matek emeltem, azzal már felvesznek?

Nem vesznek fel.


Kissé hagymáza az elképzelésed. Ha orvosnak akarnék menni, akkor miért pazarolnék energiát egy rajz érettségire? Veszélyezteti a felkészülést, nem szükséges gyakorlatilag az orvosira.


A BME fizikus képzés leírása: [link]

1. fizika és

2. biológia v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(3) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(4) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni).

Eszerint 2 tárgyból kell érettségizni. Ezek egyike mindenképpen a fizika, a másik a 2. sorbeliek egyike, és a 2 kiválasztott tárgy érettségijének legalább egyike emelt szintű.

Ha bármilyen okból nagyon fontos a német érettségi, akkor tegyél előrehozott érettségit belőle! Ha nem nyelvszakra mész, akkor úgy is csak a nyelvtudás és - esetleg - a nyelvvizsga számít.


Miért lenne ennyire fontos a német érettségi?

2020. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészmérnöknek tanulok. Ami nálunk kell (Gamf, Kecskemét):

matematika és

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


A német jó, főleg ha emelt, akkor legalább a nyelvvizsgával nem lesz gond.

De mérnöki szakra nem elég.

2020. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!