Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel, Okj...

Pénzügy és számvitel, Okj vagy egyetem?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a pénzügy és számvitel,akár könyvelőként vagy bankban eltudnám képzelni magam,de nem tudom higy menjek e el egyetemre vagy tegyem le előszőr okj képzésen 10-12hónap alatt és utána még tudok dőnteni merre tovább.
2020. máj. 10. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés helyesebben;

Pénzügy számvitel FOSZ vagy Pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ

VAGY: Pénzügy számvitel alapszak vagy mérlegképes könyvelői OKJ.


Szóval:a fosz és a pénzügyi-számviteli ügyintéző okj ugyanazt a végzettséget adja, én jobban ajánlanám az okj-t, szerintem kicsit alaposabb tudást ad. Egyébként ezek az okjs képzések 2 évesek, nem 10 hónapos gyorstalpalók..


Az alapszak és a mérlegképes között már nem ilyen egyszerű a döntés. A mérlegképes könyvelői okj-t csak akkor végezheted el, ha már megvan az előbb említett pénzügyi-számviteli ügyintéző okj-d, és 1 éves a képzés. Mire könyvelő leszel, 3 évet tanulsz okjn, ugyanúgy, mint egyetemen, ott is 3 év ugyanúgy (plusz a gyakorlat). Tekintve, hogy most a mérlegképes okh formában megszűnik, marad az egyetem. Egyébként a mérlegképes okjs vizsga nagyon nehéz, sokan 4-5 alkalommal mennek vizsgázni, mire levizsgáznak, személy szerint azt gondolom, hogy túlságosan szakmai, bonyolult, speciális, (sokszor olyan dolgokat kell megtanulni, amivel egy egyszerű mezei könyvelő sosem találkozik), emiatt itt inkább az egyetemet ajánlanám, hiszen egyszerűbbnek tartom.

(Lehet lepontozni, mindkettőről van tapasztalatom..)

2020. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Alfa kaposnál a pénzügy és számviteli ügyintéző 10-12hónap alatt van meg,azt írják.Azt tudom h kell ez az okj a mérlegképes könyvelőhöz .Egyetemnél a Corvinus egyetemet néztem,annál számít valamit ha van ilyen okj képzésem,mint pénzügy és számviteli ügyibtéző?
2020. máj. 10. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem számították be az okjt, bár én másik egyetemre jártam/járok, de van olyan ismerősöm, akinek máshol beszámították (sajnos szintén nem Corvinus, így arról nem tudok nyilatkozni)


A 10-12 hónap általában azokra vonatkozik, akiknek szakmai érettségijük van. De meglehet, hogy náluk csak ennyi idő, nem tudom.

2020. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Leírod kérlek melyik egyetemek ezek ahol nem számították be? Köszönöm előre is
2020. máj. 10. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha OKJ és a FOSZK között kell választani, akkor egyértelműen a FOSZK, mert azt beszámítják az alapképzésen, szóval a 2 éves FOSZK után, 3 helyett mondjuk csak +1-2 év lenne a diploma.

Olyanról is hallottam, hogy ha valakinek megvan a Pénzügy-számvitel diploma, az némi pénzért kap egy mérlegképes papírt is. Bár ezt csak valahonnan valakitől hallottam, szóval ez nem tuti.

Ha ilyen 1 éves tanfolyamokat néztél, azok nem hiszem, hogy sokat érne, lehet hogy csak egy cég ajánlja és még csak nem is államilag elismert, erre figyelj.

Ha nem akarod magad elvágni a diplomától, akkor minimum a FOSZK-ot ajánlanám.

2020. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Először érdemes megcsinálni az OKJ-t, sokat segít majd utána az egyetemen.
2020. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!