Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-GTK pénzügy és számvitel...

SZTE-GTK pénzügy és számvitel vagy SZTE-GTK gazdálkodási és menedzsment?

Figyelt kérdés

Melyik szakkal tudok jobban elhelyezkedni a jövőben? (Milyen munkákat vállalhatok a kettővel) Melyik diplomával érek többet? Illetve véleményeket szeretnék kérni mindkét szakkal kapcsolatban (elsősorban szegedis diákoktól)


Most felvételizek, és így utolsó pillanatban elbizonytalanodtam. Csak ezt a két szakot jelöltem be.



2020. máj. 11. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
A pénzügy szerintem az erősebb diploma, tedd azt előre, ha bírod a száraz, monoton anyagot (számvitel) nagy mennyiségben.
2020. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindegy. Ha kifejezetten pénzügyi vagy számviteli területen akarsz elhelyezkedni, akkor értelemszerűen előbbi, ha inkább a vállalkozások világa és a menedzsment érdekel, az utóbbi. De nem kell megijedni, egyik diploma sem predesztinál semmire, később bármikor válthatsz.

Amúgy a két szak (az SZTE-n legalábbis biztos) 60-70%-ban megegyezik egymással. Az egyetlen dolog, amiben a PSZ ténylegesen több, mint a GM az a mérlegképes könyvelői papír, amit a PSZ-es diploma után azonnal kiválthatsz, de ez nyilván csak akkor számít, ha számvitellel akarsz foglalkozni. Minden mást pár hónap alatt be lehet pótolni.

Amúgy annál, hogy milyen diplomád van a kettő közül jóval fontosabb az, hogy mennyire beszélsz idegen nyelveken, illetve mennyire vagy képes tanulni a suli után is. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, Szegeden kezdtem PSZ-en, aztán szakváltás után GM-en fejeztem be, talán tudok segíteni.

2020. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!