Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a mai emelt...

Mit gondoltok a mai emelt biológia érettségiről?

Figyelt kérdés
Nektek mennyire ment? Milyenre saccoljátok? Szerintem meglehetősen nehéz volt az idei. Meg furcsáltam, hogy az esszé feladatban, nem volt emberrel kapcsolatos téma idén.

2020. máj. 13. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én a tavalyi eredményem viszem. Szerintem nagyon rossz volt. Tuti nem tudtam javítani :(
2020. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Te?
2020. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én viszonylag magabiztosan kezdtem hozzá, de kicsit ábrándított mikor már két részfeladatot is teljesen kihagytam, mert nem tudtam kellően hozzá kezdeni. Az előző évekbeli feladatsorok jobban mentek, mondjuk igaz azokat nyugodtabb körülmények között írtam.
2020. máj. 13. 14:09
 4/16 anonim ***** válasza:
Megmondanátok légyszíves, hogy mi volt a választható esszé?
2020. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4

Az egyikben vírusról vagy baktériumról volt valami, ha jól emlékszem, de én nem azt csináltam. A másik Gaia elmélet volt, ökológia szerű az oxigén körforgásáról, talajszennyezés, nitrogén kötő baktériumok ilyesmi..

2020. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az A esszében Griffith és Avery kísérletét kellett leírni, volt egy kérdés, hogy a GMO-t hogyan hasznosítja a gyógyászat, meg a tüdőgyulladás tüneteiről kellett írni azt hiszem.
2020. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én egyáltalán nem érzem most, hogy hogyan sikerült. 40-70%-ig bármi lehet🤯
2020. máj. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Tavaly 80at írtam, de szóbelivel rontottam nagyon sokat, így idén újraírtam. Hat szerintem nagyon nem a tény anyagot kertek es nagyon neheznek ereztem. A novenyes kísérletben teljesen más válaszokat írtam pl mint a megoldokulcs. 60 korul lesz, orvosi lett volna ujbol a cel de iden sem jon ossze....
2020. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem sem ez volt a kedvenc feladatsorom, az biztos. Számomra a pupillás feladatban is voltak újdonságok, amikre nem tudtam válaszolni (és utólag megnézve a tankönyvet, nem is volt benne róla szó), az esszétémák meg nagyon meglepőek voltak, egyáltalán nem számítottam ilyesmire. És szerintem ebben az ideiben nagyon sok volt a kifejtős kérdés, vagy lehet, csak én éreztem túl soknak :D Összességében nagyon vegyesnek éreztem, mert közben meg voltak benne ajándék-kérdések is, viszont a megoldókulcs alapján egyes példákat igencsak máshogy értelmeztem, szóval majd kiderül, mi lesz...
2020. máj. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hááát, én biztosan búcsút inthetek annak, hogy ebben az évben orvosira menjek. Elég nagy szivatás volt ez a biosz, például sok helyen többször is el kellett olvasnom a kérdést, hogy értelmezni tudjam, hogy mit is szeretnének pontosan leírva látni, de szerintem így se azt írtam le. Szóval ja, elég gyengén sikerült a kémiával együtt.

De majd jövőre hátha felvesznek, a szégyenérzet biztosan hajtóerőnként fog szolgálni :D (meg hát én úgy gondoltam, hogy világjárvány miatt későbbre teszik az érettségit, szóval ja, túl sokat “pihengettem” otthon, és elég kellemetlen volt hallani, hogy mégis megtartják :( )

2020. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!