Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Több érettségi eredménnyel...

Több érettségi eredménnyel pontot számolni?

Figyelt kérdés

Ha egy tárgyból több érettségi eredményem van, pl. közép ÉS emelt fizika, akkor mindkettőt be kell írni a felvi pontkalkulátorába? (egyik bizonyítványként, másik tanúsítványként szerepel a bizonyítványomban.)


Azért kérdezem, mert amikor átlagot számol az érettségiből akkor nem mindegy, hogy adom meg.



2020. máj. 15. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szintemelőztél, akkor az emelt számít.
2020. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bárki más, vélemény?
2020. máj. 18. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
1 tantárgyat csak egyszer számolnak, mivel idéntől kell az emelt szint, ezért senkit nem fog érdekelni, ha esetleg a középfokú fizikád 95%-os is lett, mert sajnos csak a (nem tudom...) 70%-os emelt fizikád fogják nézni.
2020. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem...

Hát, csak boldogulok azzal is valahogy.

Köszönöm mindkét váaszt!

2020. máj. 21. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakra szeretnél jelentkezni?
2020. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gépészmérnökit jelöltem elsőnek, szerintem meglesz :)

De ha mégsem, akkor a második helyen gazdinfó van, ez a kettő érdekelt.

( Tudom kicsit távol esnek egymástól :D )

2020. máj. 22. 01:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet én tudom rosszul vagy ti.


Be kell írni mind a kettőt. Szerinted miért fontos beírni hogy tanúsítvány vagy bizonyítvány? Azért mert a bizonyítványos százalékoknak az áltlaga fix. Ez az érettségi eredmény. Ha pl anno tettél az alap érettségivel egy közép fizikát azt ide kell számolni. A tanusítványos emelt fizika számít oda, ahol a 2 felvételi tárgyat számolják.


Én így tudom. Pl volt egy olyan ismerősöm aki szegêny potyára vizsgázott újra. Törit akarta javítani. Ki is fizette a 17.000 forintot, le is vizsgázott, aztán kiderült hogy nem "javul" meg a töri eredménye, mert neki az nem volt felvételi tárgya, és az első bizonyítványos alap érettségik százalékos átlaga fix.

2020. máj. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!