Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát válasszam, és...

Melyik szakmát válasszam, és vélemények, akik ezeket tanulják?

Figyelt kérdés

Régóta érdekel az emberi elme, a viselkedés, a mentális betegségek. Most érettségiztem, de halasztok egy évet, és jövőre jelentkeznék.

A pszichológia, és pszichiátria érdekel. Ismerem a különbséget a kettő között :). Esetleg melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni? Vagy ép melyik az érdekesebb?

Vannak itt olyanok akik kettő közül valamelyiket tanulja? Vélemények róluk?

19L



2020. máj. 16. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként, pszichiáterként biztosan találsz munkát. Az egészségügyben mindig lesz munka.
2020. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológia=áltudomány. Pszichiátria=félig tudomány orvosi=teljes tudomány.
2020. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a 2.nak gondolom nem sok elképzelése van arról, hogy mégis mi tartozik a pszichológia területére :D Kívánom, hogy sose kelljen semmilyen lelki bajjal szakemberhez menni


Én pszichológiát tanulok, nagyobb itt szerintem a választási lehetőség, hogy mivel dolgozz, több területen, magánban.

Pszichiáterként kell szakvizsgát tenni mindneképp, hogy magánban dolgozhass. De teljesen igaz, mint amit az első írt, arra biztos lesz szükség, és helyük.

2020. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!