Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontosan mit csinál A mérnöki...

Ferike2003 kérdése:

Pontosan mit csinál A mérnöki informatikus?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem fent is van csak ennyit akartam megtudni hogy konkrétan mit csinál mert én szeretek programozni de nem tudom mit csinál . Weblapot szerkeszt vagy adatbázist kezel vagy remélem programozik vagy mit csinál ? A másik hogy mondjuk külföldön mondjuk hollandiába mennyit keres? Sok tapasztalat kell oda?

2020. máj. 17. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan munkakör, hogy "mérnökinformatikus".

Ez maga a szaknak a neve, és az elvégzetteknek lesz mérnökinformatikus a megnevezésük.

Egy mérnökinfót végzett személy igazából bármit csinálhat amihez ért az IT-n belül.

A 3 fő alapképzés közül ez a legáltalánosabb szak, mivel ezen tanulsz a legtöbb területről, de mindenbe csak belekóstolgatsz.

Ha például biztosra tudod, hogy téged a matek és csak a programozás érdekel, akkor érdemes programtervező informatikus BSc-re menni. Ha érdekel a gazdaság, az IT és ennek ötvözéke, akkor pedig a gazdaságinformatika.

Ha nem igazán tudod melyik terület érdekel, de mindenből akarsz tanulni egy keveset, akkor pedig mérnökinfó a neked való. Viszont azt meg kell hagyni, hogy vannak mérnöki tárgyak is, kis fizika, elektronika, meg még pár hasonló. De ezek mellett azt is tanulják amiket felsoroltál.

2020. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként meg jól fizet, a határ a csillagos ég. Nyugaton is nagyon keresettek az informatikusok.

Tapasztalat nem mindenhova kell nyilván, hisz valahol el kell kezdeni. Juniornak sok helyre felvesznek kevesebb pénzért, de onnantól évente csak emelkedik a béred. Ismerek például olyan személyt is, aki szoftverfejlesztő Angliában, évi 50 ezer fontot keres. (Nyugaton ezekhez hasonló bérek gyakoriak)

Talán 10 év körüli tapasztalata lehet, senior. Ha megnézed, ez "csak" programozás, de nem is említettem az olyan munkaköröket, amik a cyber security-be tartoznak, mint az etikus hacker, csak hogy egy fülcsengetőt kiemeljek amit mindenki hallott már, de az IT project manager is nagyon jól fizet.

Még az évi 70 ezer fontos fizetések is gyakoriak már ezekben a munkakörökben.

De ha csak a bérek izgatnak, akkor nem ajánlatos ez a terület.

2020. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!