Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék nyelviskolai...

Hogyan lehetnék nyelviskolai nyelvtanár? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, már van több diplomám (egyik sem tanári vagy nyelvi), de egyre inkább úgy érzem, hogy anno elrontottam a pályaválasztást. Nem szeretem, amit csinálok, nem akarok még 30+ évet ebben a szakmában tölteni. Amit mindig is imádtam, azok a nyelvek (főleg a germán nyelvek). Illetve mióta a munkahelyemen képzéseket, tréningeket is tartok, úgy érzem, hogy a tanítás is nagyon passzolna a személyiségemhez, ezt szeretem csinálni.


Semmiképpen sem a közoktatásban szeretnék tanítani (a gyerekekkel hadilábon állok), hanem mindenképpen a felnőttoktatásban, tehát nyelviskolában vagy egyetemi nyelvi kurzus keretében. Mi lehetne ennek a módja? Szívesen tanulok még, képzem magam tovább, de a 10 féléves osztatlan tanárit nappali tagozaton félévente 500e forintért nem tudom bevállalni.


Ha levelezőn szerzek egy germanisztika vagy fordító diplomát az is elég lehet ehhez? Vagy milyen más lehetőségem van? (3 nyelvből van felsőfokú nyelvvizsgám.)



2020. máj. 19. 11:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak a 3 éves bölcsész alapdiplomára épülő gyorstalpaló nyelvoktató felnőttképzések, például a Katedra nyelviskolában is. Nézz körül a neten, találsz ilyeneket. Ezekkel a rövid tanfolyamokkal azonban csak nyelviskolában taníthatsz, közoktatásban nem, és ha jól tudom, egy ilyen tanfolyam nyelvtanári magánvállalkozói engedély kiváltásához sem elég.


Annyit azért hozzátennék, hogy nyelviskolában tanítani gyakran elég frusztráló tevékenység - sajnos sok az olyan nyelvtanuló, aki azt gondolja, hogy nulla otthoni munkával, pusztán a tanfolyamon való megjelenéssel eljuthat a nyelvvizsgáig. Ezek azután hátráltatják a többiek haladását, nem is kicsit. Itt nem mondhatod valakinek, hogy ha nem csinálja meg a házi feladatot, vagy nem olvassa el a feladott olvasmányt, akkor feketepontot kap.

2020. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!