Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE programtervező szakon...

SZTE programtervező szakon Diszkrét matek I. -en mit tanultok?

Figyelt kérdés

Most, hogy lement az érettségi szereték kicsit előkészülni egyetemre.


Tudnátok-e oldalakat, yt csatornákat, egyébb tananyagokat csatolni, megosztani?


Ha nem állna módotokban az előbbi, kérlek írjatok pár sort, hogy pontosan milyen témakör ez az első féléves diszkrét matek, mennyire 3reztétek tanulhatónak?


Én ezt az oldalt találtam ami hitelesnek tűnik, de a matek tanárom azt mondta, hogy valoszinuseg szamitas a diszkret matek, itt pedig nem az a tananyag van.


[link]


Ha esetleg nem SZTE proginfos válaszadó írna, kérem csak akkor írjon, ha biztosra tudja.



2020. máj. 19. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
lineáris algerbrát
2020. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

BME-re jartam, de a tanarod nem tippelt rosszul, mert az is resze.

Kombinatorika, (diszkret) valszam, kongruencia, komplex szamok, absztrakt algebra, halmazelmelet, szamelmelet, linearis algebra, grafelmelet vannak nagyjabol benne a tananyagban. A hangsuly foleg az utobbi ketton van (linalg, grafok), a kesobbiekhez (algoritmusok) ezek nagyon nem artanak. A legtobb egyetem egyebkent nem titkolja a tananyagot.

Egyetemek kozt van valamennyi atjaras, szoval nagyon nagy kulonbsegek nem lehetnek. Olyan viszont elkepzelheto, hogy ami az egyik egyetemen a "Diszkret matematika 2" nevu targyba kerul, az a masikon a "Bevezetes a szamitaselmeletbe 1" vagy "Linearis algebra 3" vagy "Matematika 5" neven emlegetik. Ilyen szempontbol nem felesleges tudas, max. egy felevvel kesobb tanulnad.

Amugy en emelt matek szakrol mentem egyetemre, az elso felev joreszt ismetles volt (ami a matekot illeti).

2020. máj. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is hasonló eredményekre jutottam a témaköröket illetően. De ha belegondolsz amiket leírál, ez rengeteg irány, pont az érdekelne, hogy SZTE programtervezőknek melyik a kezdő részhalmaza. De így is köszönöm a tapasztalatmegosztást!
2020. máj. 21. 06:04
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Jó kis programozó leszel ha guglizni sem tudsz.

[link]


Lehet, hogy még most át kéne jelentkezni péknek vagy asztalosnak.

2020. máj. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon okos googlizos baratomnak a legutóbbi válaszát. Ámde nem sokkal lettem előrébb. Ez a cikk is ugyanúgy leír 10 témakört, amiből nem tudom melyikbe kezdjek bele.

A felsorolt elemek időbeli sorrendbe vannak írva?

Bár ezek szerint tényleg sok mindenbe belekostolunk már első félévben. Csak ha ez igaz akkor nem tudom mi fog maradni Dimat II. Dimat III. - ra.

2020. máj. 21. 08:02
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Megint csak guglizni kéne. Letöltheted a gyakorlatokhoz az elméleti összefoglalót az összeshez. Csak mondom guglizni kéne.

Amúgy nem a dimatra kéne ráfeszülni, ott 80+% átmegy, hanem kalkulusra amiből 80+% megbukik.

2020. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kalkulus mar megy, szoval ez megnyugtato.

Neha egy eroszakos jellegu kommentbol lehet a legtobbet tanulni. De hidd el nem kerdeztem volna meg, ha egyertelmuen megtalatam volna. Másrészt ez nem válasz a kérdésre Megis tanulasagos ez a 80% os dolog, kerdes mennyi igaz belole

2020. máj. 21. 10:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Hali! Én most végeztem az SZTE proginfo második félévét. Nekünk Czédli tartotta az előadásokat, a honlapján fent van az egész tananyag. [link]

(Ne ijedj meg a több ezer diától, a bácsi minden mondatot új lapra ír kb.. :D ) Egyébként valóban a kalkulus okozott nagyobb problémát az emberek nagy részének, a dimat simán teljesíthető, csak a gyakokra mindenképp járj be, akkor is ha az előadásokra esetleg nem mennél(ha ugyan az lesz a tanárunk, valószínűleg oda úgysem fogsz bejárni :D )

Tök jó, hogy előre akarsz készülni, ilyen hozzáállással tuti nem lesz gondod ezzel a tárggyal :)) Sok sikert a későbbiekben!

2020. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj és amit belinkeltél az is jó, lesz később valószínűségszámítás is, de a dimat egy elég sok dolgot magábafoglaló tárgy. :)
2020. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!