Mome vagy Metu egyetemen kreativitást is tanítanak?

Figyelt kérdés

Mármint hogy animátor szeretnék lenni, de nincs sok kreativitásom ezekhez. Azt tudom hogy lehet fejleszteni, de hogy ezt tanulják is?

Elnézém a sok kreativ műalkozásokat és hihetetlen hogyan tudják ennyire,ilyen jól kifejezni a gondolatokat.

Van mikor vannak ötleteim,de eléggé ritka és azok is inkább más stílusából jön le.

Még karakter pozokhoz sincs elég kretivitásom.

Jelenleg 9. Es vagyok egy grafikus egyetemen


2020. máj. 19. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Momerol tudok nyilatkozni, de gondolom metun is hasonló. Olyan nincs, hogy kreatvitás fejlesztő kurzus, de tanítanak módszereket, amik segítenek ötletelni és az egész folyamat végigvitelében is lehet fejlődni. Viszont akik ide járnak, alapból elég kreatív beállítottságúak, nincs olyan, hogy valamire nincs egyáltalán ötlet. Az egyetem fejleszt az ötletelési képességen is, de főleg abban segít, hogy minél jobb ötleteid legyenek és jobban megtanít arra is, hogy hogyan szelektálj az ötletek közül. Úgyhogy az nem valószínű, hogy kreativitás nélkül bekerülsz és majd ott megtanulod. De nagyon jól lehet fejleszteni a kreativitást, legfőképp azzal, ha minél többet gyakorlod. Például adsz magadnak egy feladatot, hogy 10 perc alatt rajzolj minél több féle pózt, vagy minél több féle arcot. És nem szabad azon agyalni közben hogy ez rosszul néz ki vagy ez nem jó, csak tolod ki magadból. Tegyük fel rajzoltál két arcot és elakadsz, úgy érzed nem tudsz többet. Nézd meg mit rajzoltál eddig, látod hogy mindkettőnek ovális a fejalakja, akkor rajzolj olyat akinek négyzet alakú, vagy kör. Mindkettő fiatal? rajzolj öreget is, és így tovább. Gondold végig az összes lehetséges variációt, akár írd fel ezeket a lap szélére az elején, hogy például milyen arcok lehetnek és a jellemzőket párosítsd mindenféle variációban. Ez már egy csomó arcot fog eredményezni akkor is, ha 3 szó jutott csak eszedbe az elején. És ahogy haladsz ezekkel a feladatokkal egyre jobban fog menni. Közben érdemes sketchbookot vezetni és rajzolni, rajzolni, rajzolni. Ha látsz valamit az utcán, rajzold le, embereket a metrón, otthon a lakásból ezt azt, bármit és mindent. Minél jobban megfigyeled a világot és minél több mindent tudsz lerajzolni, annál könnyebb lesz a saját fantáziádból összerakni dolgokat. És sose bámuld a lapot gondolkodva, hanem mindig járjon a kezed, húzz egy fura vonalat és egészítsd ki azzá amit rajzolsz, az a lényeg, hogy sose állj le.

Gondolom 9.es vagy középiskolában, így sok időd van felkészülni.

2020. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És is közép iskola nem egyetem 😅
2020. máj. 20. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Ajanlom az Illyes Muveszeti kepzeseit.. egyetem elott remek felkeszito es rengeteget fejlodik a kreativitasod is a 2 ev alatt
2021. szept. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!