Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha biológus szakra szeretnék...

Ha biológus szakra szeretnék jelentkezni, az emelt szintű biológia érettségi mellett milyen más tantárgyból lehet/kell felvételiznem?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a biológus szak érdekelne, vagy gondolkodtam még a biomérnöki szakon is. Nagyon érdekelne minden hasznos információ, tanács erről a két szakról. :)

2020. máj. 20. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A biológus alapképzéshez az emelt biológia érettségi mellé bármilyen természettudományi vagy matematikai középszintű érettségi eredményét kell hozzávenni. Nem nehéz bejutni, de a képzés elég tanulós.


A biomérnök inkább csak a nevében "bio", valójában inkább egy kissé módosított vegyészmérnök képzésről van szó. Ha ezt választod, jóval több kémiát fogsz tanulni, mint biológiát, és ez utóbbi is elsősorban mikrobiológiát jelent. Ide se nehéz bejutni, de mivel műszaki képzésről van szó, kell a matek az érettségi eredmények közül, s ehhez kell bármilyen természettudományt választani.

2020. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha mondjuk az emelt szintű biológiai érettségi mellé, tegyük fel lenne egy földrajz közép szintű érettségim, az úgy lehetséges lenne?
2020. máj. 20. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: Természetesen, a középszintű földrajz érettségi eredménye is beszámítható a biológia emelt érettségi mellé. De mivel földrajzból egyáltalán nem kötelező érettségizni, viszont matekból mindenképp, az erre való készülés többletfeladat az egyébként is stresszes érettségin, így csak akkor válaszd a földrajzot, ha matekból úgy érzed, nem vagy túl jó, túl sok pontot veszítenél.
2020. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat és a válaszokat egyaránt! :)
2020. máj. 20. 16:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kémiának több értelme lenne...elég nehéz ott a kémia, legalább lenne alapod.
2020. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos az a probléma, hogy mivel én Szlovákiába járok suliba, és szlovák-magyar nyelvű iskola, ezért vannak olyan tantárgyak, mint a kémia is, hogy csak szlovákul lehet belőle éretségizni, és nem szeretném szlovákul tanulni, ha Magyarországra készülök egyetemre. Ezért gondoltam a földrajzra.
2020. máj. 22. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!