Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lenne érdemes beiratkozno...

Hogy lenne érdemes beiratkoznom esti érettségire?

Figyelt kérdés

Sajnos annak idején nagyon elhanyagoltam az iskolát, így most szeretném megcsinálni az érettségit, távoktatásos munkarenddel.


A 9. osztályom megvan, viszont mentesítve voltam matekból ill. német nyelvet tanultam. Ebben a suliban viszont csak angolt lehet tanulni.


A 10. osztályom úgy van meg, hogy 3 tantárgyból megbuktam, illetve mentesítve vagyok matekból szintén.


Nem tudom mit csináljak. Az egészet érdemes lenne kezdeni előröl?

Vagy mondjam azt nekik, hogy számítsanak be mindent 10. osztályig, amiket lehetséges, és amikből megbuktam azokból csinálok javító vizsgát illetve különbözeti vizsga is kell ugye angolból.


Köszönöm!


2020. máj. 21. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdemes előről kezdeni. Sokkal könnyebb lenne, ha az elejétől megtanulhatnád a tananyagot és felkészülhetnél az érettségire.


Én ismerősöm is 10. osztályig jutott, de nem számítatta bele. Azt mondta,hogy sokkal jobban járt így, mert nehezebb lett volna ha 9-10-es tananyagot nem kellett volna újra átvennie.

2020. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10. osztályban 3 tárgyból megbuktál akkor nincs meg a 10. sem. Ha annak idején megcsináltad volna a pótvizsgát a 3 tárgyból akkor lenne meg a 10 osztályod. Így azt mondom kezdd elölről. Illetve vannak olyan sulik ahol 2 év alatt meglehet csinálni a 4 évet.
2020. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja igen, nincs meg a 10. osztály, elírtam...


Nem sok választási lehetőség van ilyen távoktatásos munkarendbe... Konkrétan 2 sulit találtam...

2020. máj. 21. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted a távoktatást amúgy? Jobb lenne estin megcsinálni.
2020. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A távoktatás az, amikor csak a vizsgára kell bemenni, gyakorlatilag 99%-ban magadtól készülsz fel, csak pár konzultáció van.


Máshogy nem tudom, mert 3 műszakban dolgozom.

2020. máj. 21. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy középiskolában is van ilyen csak azért kérdeztem. Matekból is fel tudnál készülni magadtól? Mert a többi az javarészt magolós csak.
2020. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó kérdés. Matekból esetleg magántanári segítséget kérnék. A többi menni fog.
2020. máj. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!