Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre kötelező...

Melyik egyetemre kötelező történelem érettségi?

Figyelt kérdés
10 évfolyamos vagyok és fakultációt kell választanunk. Emelt történelem fakt választásán gondolkodom és az lenne a kérdésem, hogy hová kötelező? Mert tudom hogy sok egyetemhez lehet választani törit, de lehet helyette mást is. Felvi.hu-n nem találtam ilyen listát és nem akartam minden egyes egyetemet végignézni. Csak a jogi egyetemet találtam ahol kötelező. Nincs egy ilyen lista vagy valaki nem tudja?

2020. máj. 22. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a doc leírja:

[link]

2020. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Találtam frissebb docot. Ezek konkrét szakokat írják le, hogy hová és milyen emelt szintű érettségi kell. Egyetemekre lebontva nem létezik, hogy hol milyen érettségi kell, mert nem az egyetem határozza meg ezt. Hanem országosak.


[link]

2020. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pl ha közgazdásznak jelentkezel. Töri-matek.
2020. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%
ha a törit biztosan szeretnéd, én mellé még vagy a mateket vagy egy természettudományos tárgyat választanék, mert "bebiztosítanám" magam a mérnöki, közgazdasági, bölcsészkari, természettudományos szakok legtöbbjébe.
2020. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!