Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek magántanuló szeptember...

Lehetek magántanuló szeptembertől arra hivatkozva, hogy egyedül most sokkal jobban el tudtam sajátítani a tananyagot?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán. Ez nem indok, hogy otthon jobban megy. Senkit nem fog érdekelni sajnos, hogy hol tudsz jobban tanulni.

Ha esetleg van valami olyan betegséged, netán versenysportoló vagy, akkor tudsz magántanulói státuszt kérvényezni.

2020. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem valószínű hogy emiatt megkapod az engedélyt rá... :(
2020. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is már ilyen státusz! Egyéni tanrend vsn, de nem adják csak úgy, bemondásra!
2020. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért megy most a tanulás jobban, mert az iskolában nem tudok teljes mértékben odafigyelni. Nagyon zavar ha sok ember van körülöttem és szinte nem merek megszólalni, mert nagyon félek, hogy ítélkeznek fognak rajtam, és rosszul leszek attól, ha én vagyok a figyelem középpontjában. Ez jó indok lehet rá?
2020. máj. 22. 18:16
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs magántanulói státusz, de az egyéni tanrend nem ugyanazt jelenti? Vagy valami olyasmit, hogy te határozod meg, hogy mikor és mennyi időre mész be az iskolába tanulni?
2020. máj. 22. 18:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz legalább vmi orvosi lelet kell, bemondásra nem figják megadni. El kell menned dilidokihoz, aztán ő majd eldönti, hogy kóros-e a szorongásod. De még ha az is, könnyen láthatja úgy is, higy a magántanulóság csak ront az állapotodon...
2020. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Lényegében most mind egyfajta magántanulók vagyunk. A tananyagot megtanultam így elzárkózva is, akivel jóba voltam és az iskolában napi szinten beszélek, azzal most is tartom a kapcsolatot, szóval nem vagyok most sem elzárkózva a külvilágtól. Tehát nem hinném, hogy annyit rontana a helyzetemen. Ki merek menni az utcára, annyira azért nincs problémám az emberekkel. De az olyan helyektől, ahol sokan vannak, néha már akkor is, ha csak rágondolok, szorongok. Tudom, hogy ez nem így a normális, de ha nem kéne bejárnom az iskolába, akkor nem lennék hatalmas nagy hátrányban a többiekkel szemben ezek miatt.

Van valami minimális esélyem arra, hogy így engedélyezzék?

2020. máj. 22. 18:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez nem megfelelő indok rá, ahogy leírták szakvélemény kell.
2020. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szakvéleményt hogyan lehet szerezni?
2020. máj. 22. 19:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Pszichiáter, nevelési tanácsadó (az mondjuk nem tudom mennyire adhat ilyenre szakvéleményt).


Jobb ötletem nincs. De nem hiszem, hogy megkapnád erre.

2020. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!