Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért a humánt jelöli mindenki...

Miért a humánt jelöli mindenki utolsónak? Miért nézik le, ha valaki humán tagozaton van vagy oda szeretne menni? Az már nem is számít?

Figyelt kérdés

Szerintem az ilyen beállítottságú szakmák is fontosak, viszont mindig csak lenézést kaptam vissza a tagozattal kapcsolatban, és azt mondták, hogy csak a matematika és a természettudományok, a többi nem is számít.

Miért?

Segítsetek kérlek, pro és kontra is érdekel!



#tudomány #matematika #TTK #humán #Tagozatok, elhelyezkedés
2020. máj. 22. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, valahogy a természettudományoknak nagyobb a presztízsük, aki ebben jó, azt okosnak tartjuk. Aki irodalomból, töriből, az meg nem okos, hanem művelt. Aki meg valamilyen társadalomtudományt ismer, pl szociológiát, az egyik se, hiszen ahhoz mindenki ért :D

Persze ez hülyeség, az emberek széles ismeretprofillal rendelkezhetnek, nem ér az alapján ítélni, hogy milyen tudományterületet választott - vagy érdekli-e bármiféle tudomány.

2020. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Az a helyzet, hogy a természettudományok nagy része igen nehéz. Komoly felkészülést, tudást és elhatározást igényel.

Míg ezzel szemben a humán tudományok ennél sokkal kevesebbet.

Erről nem tehet az, aki tanulja, de akkor is így van.

2020. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Mert humánból úgy is lehetsz jó (egy bizonyos szintig) ha csak magolsz, míg ez a természettudományoknál nem visz téged sok mindenre.


Persze ettől függetlenül a humánhoz is kell egyfajta beállítottság, tehetség, ahogy a természettudományokhoz a seggelés. Nem általánosítás.


De saját tapasztalat, hogy két csak magolásból jó diák közül az egyik csak bukdácsolt kémia fakton, míg a másik szárnyalt a töri és magyar fakton, miközben tényleges tudás amögött sincs, csak azt tudja, amit a tankönyv/tanár elmondott.


Én nem nézem le jobban egyiket se, mindkettőben jó vagyok.

2020. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez egy erősen a termelésre, fogyasztásra, (herdálásra) berendezkedett gazdaság és társadalom. A termeléshez meg elsősorban a reál tudományok kellenek.


Amúgy én közepes lennék magolósabb dolgokból és irtó gyenge a logikai készségem - mégis a reál érdekel.

Nem gondolom, hogy a humán terület, például beszéljünk egyetemi szakokról, egzaktul kimondhatóan könnyebbek lennének!

Rengeteget kell olvasniuk, sokszor igen nehéz nyelvezetű műveket és rengeteget kell magolniuk is. Olyan is van, amit szó szerint csak magolni lehet, pl jogon a római jog.


Viszont gyenge logikai készséggel igenis tapasztaltam, hogy ha sokat s..ggel az ember, akkor megérti a matekot, fizikát, programozást, miegymást és a logikai készsége is igen jelentősen javul önmagához képest.


Szerintem minden szakon (maradva pl egyetemi szakoknál) kell s..elni és megvan a maga nehézsége.


Egyébként a magoláshoz is kell készség ahhoz, hogy az átlagnál könnyebben menjen, nemcsak a C++-hoz és az analízishez logikai készség.

2020. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
A fentiekhez annyit tennék még hozzá, hogy a bölcsészettudományt/társadalomtudományt sokan választják olyan indokkal, hogy “kell egy diploma”, emiatt a képzés színvonala is lejebb csúszott az elmúlt évtizedekben(nem akarják megbuktatni a nagyját).Abejutási ponthatár alacsony, olyanok is bekerülnek akiknek nem biztos, hogy ott lenne a helyük.Az emberek többsége azt hiszi - tévesen - hogy ezekhez jobban értenek mint a természettudományokhoz. A term. tudományi nagyobb alaptudással érkeznek a tanulók mint a társ. tudományokhoz.
2020. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!