Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes grafikusnak tanulni?

Érdemes grafikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
mennyire keresett szakma,mennyit lehet keresni?

2020. máj. 24. 16:42
 1/3 MLGuy ***** válasza:
100%

Szerintem: érdemes grafikusnak tanulni, de nem önállóan, hanem kiegészítő skillnek más skillek (pl. online marketing, webdesign, mobil applikáció fejlesztés stb.) mellett.


Ennek az egyik oka, hogy a grafikus szakma nagyon versengő. Rengetegen vannak a pályán, a piac nem nagyon akarja megfizetni és emiatt nagyon nehéz vele érvényesülni. Jó, ha a grafikusok 10%-a fényes karriert fut be. További 30% viszonylag jól elvan. 60%-uk pedig szenved, nem talál munkát, éhezik stb. Olyan, mint a fényképészet kb.


Másfelől viszont ha kombinálod valami mással, akkor kiemelkedhetsz a mezőnyből, pl egy olyan web frontent fejlesztőként, aki kiemelkedően jó grafikai készségekkel rendelkezik; vagy marketingesként, aki maga is meg tud tervezni egy plakátot stb. Ezekben a szakmákban a grafikai illetve fotográfus tudás nagyon sokat ér.


Egy másik irány, ha csak a művészeti pályán akarsz maradni, a 3D animátor, ahol a grafikusi képességeidet is villogtathatod, de az animációs tudás nagyon értékes a piacon (játékokhoz, filmes trükkökhöz). Nem tudom, ebben a szakmában manapság mekkora a tolongás, de még nem láttam 3D animátort, aki éhezett volna.

2020. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
Nem fizetnek ki:D
2020. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
programozói tudással vagyok designer, a kutyának se kellek.Ha Pesti vagy csak akkor éri meg,de akkor is profinak kell lenned
2020. máj. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!