Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinformatikus BME...

BME mérnökinformatikus BME üzemmérnök informatikus vagy BCE gazdaság, és pénzügy matematikai elemző szakot érdemesebb választani, illetve melyik a legnehezebb, és legkönyebb ha van ilyen?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi szeretnél lenni és mennyit bírsz.


Nehézség szerintem (csökkenő sorrendben):

mérnökinfó > üzemmérnök > elemző

Az első kettőben biztos vagyok, hogy ez a kapcsolat, a Corvinusosról viszont nincs túl sok infóm. Valószínűleg az sem egyszerű, de az biztos, hogy annak az egyetemnek a matekja nem kiemelkedően nehéz.

2020. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zolály ***** válasza:
100%
1-es, rosszul tudod. A matek a legtöbb corvinusos szakon valóban nem vészes, de a gazdelemző messze leveri a másik kettőt matek szempontjából. Tömény elméleti matematikát tanulnak az ötéves képzés alatt: Analízis I-II., Algebra I-II., Valószínűségszámítás, Dinamikai rendszerek, Mértékelmélet, Sztochasztika, Variációszámítás, Funkcionálanalízis, Operációkutatás stb... szerintem messze az a legnehezebb szak a három közül. Nézz egy operatív tantervet, ha nem hiszed el.
2020. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!