Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatási szakképzésen...

A felsőoktatási szakképzésen mennyire komolyak a tantárgyak az egyetemi alapképzés (bsc) szintjén lévő tárgyakhoz képest?

Figyelt kérdés

Például a Matek I a FOSZK-on ugyanolyan kemény, mint az alapképzésen lévő?

Vagy ott könnyebb kissé?



2020. máj. 25. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Könnyebb.
2020. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Ez még egyetemek között is eltér, azonos szak esetén is. Én arra tippelek, hogy a FOSZK-os matek könnyebb, mint egy BSc-s.
2020. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem könnyebb, mivel ugyanannak a tantárgyi követelménynek kell lennie ahhoz, hogy később az alapképzésben beszámítható legyen. A FOSZK annyival könnyebb, kevesebb egy alapképzéstől, hogy eleve kevesebb tárgy van, nem annyira elméleti, vezetői beosztásra felkészítő, mivel amúgy se ad diplomát.
2020. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Hidd el annak, aki két egyetemen ugyanarra a szakra járt. A SZTE-ről mentem át másik egyetemre, ahol NEM fogadták el az analízis I és II-t, mert nem egyezett meg a két tematika, a szegedi anal I és II sokkal könnyebb volt. Úgyhogy ne írj már hülyeségeket a kérdezőnek.
2020. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
*A SZTE-ről mentem át másik egyetemre, de UGYANARRA A SZAKRA. Hiába ugyanaz a szak, teljesen más a tematika. A felsőoktatásban már nincs olyan, hogy a követelmények megegyeznek, nem is értem, ilyet honnan szedtél...
2020. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanezt írtam, de köszönöm a lehülyézést a látatlanba, mondod ezt egy olyannak, aki foszk után ment elvégezni az alapképzést :)

HA az adott tárgyat beszámíthatja alapképzésre, tehát ebből következően megegyezik a tematika, akkor értelemszerűen nem lehet könnyebb.

Egy szóval nem írtam, hogy minden tárgy egyezni fog, de azt kijelenteni, hogy könnyebb a foszk mint az alapképzés ugyanolyan hülyeség.

Mivel te másik egyetemre mentél át, teljesen más helyzet, mint adott intézményen belül elvégezni a két képzést. Ebből a szempontból X egyetem matematika tárgya könyebb Y egyetem tárgyánál és nem a foszk könnyebb az alapképzésétől.

Még egyszer mondom, ha az alapképzésen beszámítható az adott tantárgy (és a foszk rendszernek ez az egyik lényege, hogy jóval több kreditet elfogad), akkor annak a két tárgy követelményének meg kell egyeznie.

2020. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adott egyetem Bsc és FOSZK szakát kérdezed, akkor elméletileg könnyebb. Persze ha az alapképzéses diákok kifogják a jobbik tanárt, a FOSZK-osok pedig a rossz tanárt, akkor gyakorlatilag nem mindig könnyebb, de ez inkább szerencsefaktor. Papírforma szerint vannak könnyítések.

Viszont ha már más egyetemek képzéseit hasonlítjuk össze, akkor nyugodtan elmondhatom, hogy az én vidéken megszerzett Bsc diplomám könnyebb menet volt, mint most, az egyik fővárosi egyetem FOSZK képzése, ahol vért izzadok.

2020. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!