Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy működik az állami ösztöndíj megszerzése egyetemen?

Figyelt kérdés

Romániában végeztem középiskolát, szóval légyszi ne nézzetek hülyének a kérdés miatt.😅


Elsőéves egyetemistáknak a felvételi pontszámuk alapján lesz ingyenes az egyetem?

Ha igen, akkor hol a fenébe lehet megnézni, hogy hány diákot támogatnak? Kerestem felvin és az egyetem oldalán is, de erre vonatkozólag semmit nem találtam... Csak annyit írt, hogy az államilag támogatotton és az önköltségesen mennyi volt a ponthatár... hát a két helyen ugyanannyi volt, úgyhogy emiatt is még jobban összezavarodtam: mégsem a felvételi pontok számítanak??? Akkor mi?

Kérlek valaki avasson be a nagy titokba.



2020. máj. 26. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos szakokra jelentkezhetsz, pl gépész szakon belül is jelentkezhetsz nappalira, levelezősre, önköltségesre, államira. Az államinak magasabb a ponthatára, ennyi. Én anno csak állami szakokra jelentkeztem, feltettem mindent egy lapra, és pont befértem. De ezt nem ajánlom, ha nagyon tetszik egy szak és a pénz nem gond, jelentkezz államira és önköltségesre is.


Ez a képzés 3 betűs kódjában van benne.


Első betű: A=alapképzés (van több is, pl felsőoktatási szakképzés, de az nem diplomás, csak egy picit komolyabb mint egy szakközépiskolás ötödéves szakvizsgás papír)


Második betű: N=nappali tagozat, L=levelező


Harmadik betű: A=államilag finanszírozott, K=költségtérítéses


Neked ANA vagy ANK kell

2020. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem. tehát amikor majd télen lesz az iratkozás, a valasztott szakomat érdemes beírni kétszer, azaz ANA és ANK variációval is?

Arról viszont nem lehet tudni, hogy melyik szakra hány embert vesznek fel államira? Csak mert idén julisban érettségizem, de mivel lemaradtam az egyetemi jelentkezésről, csak jövőbe megyek egyetemre. Ezzel azt akarom mondani, hogy már meglesz a pontom mire kell a szakot bejelölni, és el tudom dönteni, hogy érdemes-e beírni az ANK-t is.

2020. máj. 26. 09:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod fizetni az önköltséget, akkor írd be azt is. Ha mindenképp államira akarsz menni, akkor ne írd be.
2020. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Úgy húzzák meg a ponthatárt hogy annyi ember kerüljön be amennyi.

Pl ha tavaly 300 pont kellett, és több jelentkező lesz mint tavaly, felmehet a ponthatár 305 pontra is. Aki eléri, bekerül biztosan. Ha valakinek 1-2 pont hiányzik, és a 305-ös határral maradnak üres helyek, fellebbezhet, és úgy még bekerülhet.

2020. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsanat, hogy offolok, csak a hozzaszolasokat olvasom es iden engem erint... Az altalam megjelolt szak 400 pontos, de nekem kicsivel kevesebb lesz sajnos..... Hogy mukodik az egyetemi fellebbezes #4? Mire lehet hivatkozni?
2020. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Fellebbezni csak akkor lehet, ha jogsértés történt... nem csak úgy a levegőbe. Ráadásul a minimum pontot, amit előre meghúztak, akkor sem fogják figyelmen kívül hagyni.
2020. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én tavaly felvételiztem, már én is úgy jelentkeztem, hogy tudtam mennyi pontom lesz. Akkor én még az előző évi ponthatárhoz tudtam csak viszonyítani mindent (421 volt az én szakom esetében), nekem viszont 451 pontom gyűlt össze így nyugodt voltam. Akkor januárban (ahogyan máskor is) kiadták néhány szak előzetes államis ponthatárát (ez szinte biztosra vehető mindig) ebben már csak 400 pont szerepelt. És mikor júliusban kihirdették tényleg annyi is volt. Sok képzés államis ponthatára lentebb ment a tavalyi felvételin. Ha eléred azt a ponthatárt fel kell, hogy vegyenek ebben az esetben nem kell számolgatni hány embert támogatnak! :)
2020. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami júliusban jön ki, az számít. Ha annyi pontos van vagy több, mint a ponthatár, akkor felvettek.

Az előzetes pontjatárok csak azt mutatják meg, hogy mennyinél nem lehet majd kevesebb a végleges - júliusi - ponthatár.

2020. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!