Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba érdemes mennem?...

Milyen irányba érdemes mennem? Teljesen elvesztem a pályaválasztásban.

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy manapság csak az érvényesül, aki jó a reál tárgyakból. Matek, fizika például. A legtöbb megbecsült munka meg irány mind a számokhoz kapcsolódik. Mérnökök, pénzügyes pályák... Ha valaki nem ért a matekhoz mégis mi a szent sz*rt kezdjen magával?

Tudom van a jogi pálya. Különösebben nem vonz a jogi maszlagok magolása, szóval ez is kilőve. Szerintetek mit érdemes választani?

Szeretnék azért normálisan élni, nem kuporgatva, ha már tanultam valamit akár egyetemen akár máshol.. a különböző bölcsész és társadalomtudományi területek úgy tudom kb feleslegesek. Persze mindig van ellenpélda, de mégis 2020-ban mit kezdjen magával egy olyan, mint én?

Mindenféle karrier történetekre kíváncsi vagyok, adjatok tanácsot plz! Sokat gondolkoztam azon mi érdekel, miben vagyok jó, de igazából nem sokra jutottam. Lány vagyok amúgy.



2020. máj. 28. 16:51
 1/6 MLGuy ***** válasza:
71%
Orvos, gyógyszerész, állatorvos, gyógytornász, pszichológus nem játszik?
2020. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Lányként érvényesülni tudsz pl HR pozíciókban, ott van ami jól fizet. Vagy ha jó vagy nyelvekből, megéri nemzetközi kapcsolatokat tanulni, és a diplomácia felé orientálódni. Vagy foglalkozhatsz politikával, ha jó a beszélőkéd akkor lehet szóvívő, vagy ha kreatív vagy akkor ott a marketing, stb stb.. szóval rengeteg pálya közül választhatsz ahhol karriert is lehet csinálni. Mert azt fizetik meg első sorban aki befutott valamilyen karriert. Pénzügynél is, nehogy azt hidd hogy egy banki ügyintézőt, vagy egy mezei könyvelőt olyan hű de megfizetnek :)
2020. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemen oktatnak matekot, igen, de a munkahelyen szoftvereket fogsz használni, már csak a tévedések kizárása miatt is. Nem kell jó lenni matekból, de tudjad átlátni, hogy milyen modellt kell alkalmazni a számításhoz.


Pl. gyakorlati példa: 5 percenként rögzíti valaki, hogy aznap addig a pontig hány ügyfél lépett be az épületbe. Lesz egy ilyesmi számsor belőle: 6, 7, 12, 14, 25, 26, stb. Neked kiosztják, hogy ebből egy diagramot kell csinálnod, ami 5-perces felbontásban ábrázolja az érkező ügyfelek számát. Ehhez tudni kell, hogy matematikailag mit kell csinálnod az adatokkal, utána két kattintás és kész a diagram. Ha életedben hallottál már a deriválásról, akkor be fog ugrani, hogy deriválni kell 5-perces felbontásban, de hogy ezt képlettel hogyan írod le, azzal nem kell foglalkozni, mert a szoftver megcsinálja.

2020. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első, hát nem hinnem hogy bármilyen orvosira van esélyem. Ott elég keményen kell tolni a reál dolgokat a biosz mellett, úgy sejtem..

Második köszi, ez elég jól hangzik. Utána is nézek ezeknek az irányoknak.

Utolsó.. hát neked is köszi. Mint mondtam lövésem sincs a matekhoz. Lehet butának tartani, de nekem a deriválás nem egy ilyen alaptudás és soha nem is lesz. Ez van.

2020. máj. 28. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem jó semmi, akkor tanulj szakmát, legyél vállalkozó, fejlessz valamit önállóan.
2020. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mik azok a tárgyak, amik a legjobban mennek, amiket a legjobban szeretsz? Ha leírod őket, akkor talán tudunk még többet segíteni, jobban lejön, hogy pontosan mi is érdekel.

A 2. válaszoló ötleteit én is tudom támogatni, egyik barátnőm kereskedelem és marketinget tanul, és bár azért van matek, ő sem volt belőle soha kifejezetten penge, mégis jó az átlaga. A nemzetközi kapcsolatokkal nekem van tapasztalatom, de csak rossz, persze, neked attól még tetszhet.

Azt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, hogy a bölcsész végzettségek feleslegesek-e. Nem ad egy konkrét valamit, hogy te mihez kezdhetsz vele, talán ezért terjedt el, hogy nem jók semmire. Nekem két barátnőm is anglisztikát végzett az ELTE-n (vagyis csak az egyikőjük végzett még, a másiknak most van az utolsó féléve), és mindketten már az egyetem alatt tanultak munkát (én is ezt tanulok egyébként). Vagyis ha neked ez szimpatikus, akkor ne zavarjon, hogy más mit mond!

2020. máj. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!