Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van helyem a jogi...

Szerintetek van helyem a jogi karon, ha csak 380 pontot sikerült szereznem az érettségin?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a kérdésem nem arra irányulna hogy bejutok-e az általam megjelölt egyetem jogász szakára, mivel az előző évek ponthatárai alapján az önköltséges képzésre nagy valószínűséggel be fogok jutni. Inkább az érdekelne, hogy egy ilyen, viszonylag rossz eredménnyel érdemes lenne-e odamennem, lévén hogy a jogi kar ezen szaka az ország egyik legnehezebb egyetemi képzései közé tartozik. Éppen ezért vagyok egészen bizonytalan a képességeimet illetően :/ Nagyon szégyellem magamat, ugyanis a középiskolás éveim alatt végig sikerült tartanom a négy egész feletti átlagot egy viszonylag nívósabb kéttannyelvű gimnáziumban, az érettségimet ennek ellenére nagyon elrontottam :( Azt talán érdemes hozzátennem, hogy ezt az eredményt egy emelt érettségivel értem el. Az egyik legfőbb probléma talán az volt, hogy az idegennyelvű történelem érettségimet sikerült nagyon eltolnom, csupán 74%-ot írtam. De akkor most visszatérnék az eredeti kérdésemhez: érdemes megpróbálkoznom a jogi karral, vagy ez a tudás oda kevés lesz?

Lehet hogy butának tűnhet a kérdésem, mivel az érettségi eredményem nem feltétlenül ad teljes képet a tudásomról, de talán jó kiindulópont a képességeim felméréséhez.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

19/L



2020. máj. 28. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

óh, drága! csak túlgondolod magad! sokkal nehezebbnek ítélt szakokra is jutnak be gyengébb képességű diákok sokkal nagyobb "egóval".


Szerintem nyugodtan menj csak el az egyetemre, és felejtsd el azt a butaságot, hogy gyengébb érettségi miatt nem lennének megfelelőek a képességeid. nézd meg, pár hónap az egyetemen, és már nem is azért fogsz problémázni, hogy gyengébb eredménnyel érkeztél-e avagy sem. senkit nem érdekel. ott helyben teljesíts. ne építs magadnak plusz gátakat.

2020. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
392-vel kezdem önköltségesen, 5 év alatt elvégeztem summa cum laudeval tavaly.
2020. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
A ponthatár nem minden. Én 2015-ben nem kerültem be a válaszott szakomra, ahol ~420 volt a ponthatár, míg egy csaj igen, de közben 1,5 évet!!!! csúszott és a legtöbb tárgya csak 2-3-asra sikerült neki, míg én 2 évvel később átjelentkeztem (másik egyetemről, de ugyanarról a szakról mentem át), és sokkal jobb eredményeket értem el a csajnálnál, sőt, a csaj csak fél évvel hamarabb szakdolgozott, mint én.. Pedig több tárgyam is van, mint neki, és ő anno, ugyanabban az évben érettségizett mint én, tehát ugyanazt írtuk, be is került elsőre erre a szakra, mégis csak szenvedett a tárgyakkal és 3 félévet csúszott.
2020. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 2 évvel ezelőtt 392 pontom lett. Jelenleg a jogra járok. Pontosan ugyanezt a kérdést tettem fel magamnak tavaly, hogy vajon mit keresek itt ennyi ponttal, mikor mások 460ponttal kerültek ide, és hogy biztos nem ott van a helyem. Aztan rá jöttem, hogy nálam sokkal kevesebb ponttal és sokkal butábbak is bejutottak erre a szakra és el is végezték.

Nekem az első félévem pokoli volt, alig voltam kettes mindenből, éppenhogy át csúsztam a vizsgákon. Miközben másoknak simán meglett a 4es/5-ös. Aztán össze szedtem magam, és onnantol kezdve tanultam, készültem rendesen. És jelenleg 4,6os átlagaim vannak. Ha rendesen tanultál gimibe, és folytatod itt is, akkor simán bírni fogod ezt az egyetemet. 21/L

2020. máj. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerintem a felvételi pontnak nincs semmi jelentősége, mert nem véletlenül van a ponthatár. Ha azon belül vagy, akkor teljes értékű jogi kari egyetemista vagy. Én kb. 20 ponttal kevesebbel kerültem be, mint a legjobb barátom, Ő két év után abbahagyta, mert nehéznek érezte, én elvégeztem, de soha nem volt olyan érzésem, hogy én kevesebbet érek, vagy butább vagyok, mint az, aki nálam több ponttal jutott be. Az egyetem úgyis eldönti, hogy agyilag alkalmas vagy rá, vagy sem. Ráadásul az is lehet, hogy éppen a felvételi napján van egy rossz napod, izgulsz, vagy bármi és mindjárt 10 ponttal kevesebbed van. Akkor Te most butább vagy,mint akinek több pontja lett? És, hogy a jogi pályára alkalmas vagy-e azt meg majd az élet dönti el, nem a felvételi pontod nagysága fogja meghatározni. Érdekel a jog, ezzel akarsz foglalkozni, akkor oda menjél, ennyi! Ne gondold mér túl a dolgokat. Amúgy öcsém 3 éve éppen csak hogy bejutott a jogi karra, és ott meg szárnyal, imádja, gond nélkül csinálja a vizsgaidőszakot, és nem buta, ahogy itt többen írtátok. Sőt, pont a jogi pálya az, hogy a magoláson kívül szükséges hozzá még egyéb képesség is,legyen egy határozott fellépésed, tudjál érthetően beszélni, érvelni, meggyőzni másokat, mert lehetsz Te akármilyen summa cum laude, de ha nem bírsz megszólalni, akkor hiába a sok magolás, mert egy irodai akta jogásznak leszel csak jó.
2020. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettek abban hogy egy kicsit megnyugodjak, ezért már megérte kiírni a kérdést :) Már régóta nagy álmom a jogi kar, úgyhogy az elszántság megvan, de ez a kis löket most segített abban hogy egy kicsit megerősödjek az elképzeléseimet illetően. Egyébként a Pécsi jogi karra szeretnék menni legfőképpen, majd júliusban kiderül mennyi sikerrel :)
2020. máj. 29. 13:18
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos államira lehet nem lesz elég a pont. De ne legyen igazam! Most záróvizsgázom Pécsett, írj nyugodtan, ha van kérdésed :)
2020. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Mivel idèn jóval kevesebben jelentkeztek felsőoktatásba , mint tavaly, és a jogász ponthatárát levitték 350-re a központilag meghatározottat, így akár még az államit is meg tudod csípni, bár nem akarom, hogy csalódj, ezért inkább számolj a fizetőssel! Ez viszont semmit nem jelent, hogy “csak” ennyi pontod lett. Ott teljesen más tárgyaid lesznek, simán lehet az is, hogy az jobban fog menni, vagy ha nem, akkor max 2-3. vizsgára sikerül, vagy felveszed következő félévbe is, de alapvetően, ha tényleg érdekel, és fogsz is tanulni rá, akkor akár jobb eredménnyel elvègezheted, mint az érettségit.
2020. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Szia ! Én is hasonló cipőben járok, ez a kérdés vetődött fel bennem is. Nekem se olyan pontom lett, amilyet vártam, úgyhogy örülök, hogy feltetted ezt a kérdést. Kicsi önbizalmat adott. Köszönöm 😊
2020. máj. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, a válaszadók engem is egy kicsit megnyugtattak :) Te is jogász szakra mész? Hány pontod lett? :)
2020. jún. 1. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!