Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni, amit jól lehet hasznosítani a munka világában?

Figyelt kérdés

Illetve milyen nyelvhez kapcsoldódó bölcsész mesterszakot érdemes elvégezni, ami hasznos?


Én legszívesebben finnugrisztikára vagy skandinavisztikára mennék, de nem tudom, hogy ezekkel lehet-e valamit kezdeni, vagy érdemesebb inkább külföldön próbálkozni ezekkel a szakokkal?



2020. máj. 28. 23:08
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

A svéd, dán, norvég nyelvek az üzleti életben nem bírnak nagy jelentőséggel, mert ezen nációk (üzlet)emberei már kiválóan beszélnek angolul. Számos hirdetést láttam SSC-re vonatkozóan azonban, ahol kimondottan ilyent kerestek. Ez hiányszakma, de nem annyira, mint a Python-web-.NET fejlesztő.

A finnek, észtek dettó ilyenek. És ha valamelyik hanti, manysi, osztják, votják emberrel akarsz üzletet kötni, az 99%, hogy oroszul jobban tud, mint angolul vagy hanti, manysi, osztják, votjákul.

Tehát a skandinavisztika jobban megéri, de mindkettőt akkor érdemes elvégezni, ha tanítani akarsz vagy külügyes vagy ilyesmi.

2020. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
angol az egy világnyelv szinte bárhol használható
2020. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!